Psichologija paruoštukė


Psichologijos paruostuke. Grupes psichologija. Grupes samprata jos apibrėžimas socialine psichologija. Grupės samprata. jos apibrėžti socialinėje psichologijoje. Referendine grupes samprata. Grupes funkcijos socialine psichologija. Grupių psichologija pavyzdžiai. Referentinių grupių bruožai. Grupes samprata psichologijoje.

Grupės samprata, jos apibrėžtys soc psichologijoje. Grupių tipologijos. Grupės struktūros plotmės. Grupės funkcijos. Referentinių grupių bruožai. Stigmatizuotų grupių ypatybės. Lyderiavimo esmės sampratos. Lyderių tipologijos. Konformizmo tyrimai socialinėj psichologijoje. Paklusimo tyrimai socialinėje psichologijoje. Lyderių funkcijos.

Grupė –. Santalka, žmonės susitelkę į visumą gali pasiekti daug daugiau. Modernios ekonomikos padarinys, tai tokia bendrija, į kurią žmogus patenka laisva valia.

Soc psichologijoje nėra vieningos nuomonės, kas tai yra-grupė. Visi apibrėžimai skirstomi į grupes.

Simptomatinius – kuriami pagal formulę, jei individas a turi savybę x, jis priklauso grupei b. Pvz jei asmuo gerai mokosi, tai jis priklau. Interfunkcinius – kurt levin: kėlė mintį – nepanašumai ar skirtumai lemia ar jie priklauso tai pačiai grupei, bet saveikavimas ar kiti jų savitarpio priklausomybės tipai.

Morton deutsch pasiūlė tokį grupės apibrėžimą, kuris etaloninis iki šiol. Soc prasme grupė ekzistuoja, jei ją sudarantys individai tarnauja kiekvieno iš jų siekiamų tikslų realizavimui. Psichologine prasme grupė – tam tikra visuma, kuri ekzistuoja tol, kol grupės individai suvokia kooperatinį sąryšį, kol suvokia vieni kitus siešiuolaikinėje psichologijoje pabrėžiamas dar vienas svarbus grupės požymis. Jį ypač išryškina kognityvinės grupės požymiai.

D. Mayers apibrėžia grupę – du ar daugiau asmenų, kurie saveikauja tarpusavy ilgiau nei kelis akimirksnius ir suvokia save kaip mes . Grupė gali atsirasti greitai arba neatsirasti šimtmečius. Socializavimas – organizmo tapimo asmenybe procesas. Gamta duoda organizmą, o aplinka – asmenybę. Gimęs individas patenka į šeimą, o jį visuomenės dalelė. Už mūsų socializavimą atsakinga visuomenės dalis, su kuria susiduri.

žmogus iš grupių gauna viską. Jei gimei žemaitijoje, tai ir kalbi žemaitiškai. Tai paveikė lingvistinė grupė. Iš grupių gauni vertybes, apsisprendi kam paskirti gyvenimą. Grupės įdiegia ne tik žodinę kalbą, bet ir neverbalinio komunikavimo ypatybes. Atsekti kokiai grupei priklausai geriausiai per neverbalines priemines, kokias vertybes išpažįsta, kaip rengiasi, kaip atrodo.

Identiteto (tapatybes) suteikimo ir palaikymo f-ja. Kiekvienas žmogus turi siekti apibrėžti kas jis toks yra, atsakyti į klausimą : kas aš? Jam padeda patenkinti šį siekį grupės, su kuriom gyvenime susiduri.

3skatinimo arba facilitacinė – šią savoką į soc mokslus įvedė amerikiečių medikas n.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (2830 žodžiai)
  • Psichologija paruoštukė
    10 - 1 balsai (-ų)
Psichologija paruoštukė. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologija-paruostuke.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 04:51
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo