PST ir Bechtel įmonių lyginimas


Įvadas. AB „Panevėžio statybos trestas". Įmonės pasirinkimo pagrindimas. Įmonės paskirtis, misija ir vizija, įmonės veikla. Įmonės paskirtis. Įmonės misija ir vizija. Įmonės veikla. Įmonės strategija. Įmonės valdymo struktūra. „BECHTEL“ korporacija. Įmonės pasirinkimo pagrindimas. Įmonės paskirtis, misija ir vizija, įmonės veikla. Įmonės paskirtis. Įmonės misija ir vizija. Įmonės veikla. Įmonės valdymo strktūra. Įmonės strategija. Organizacinių struktūrų ir valdymo modelių palyginamoji analizė. Išvados. Naudota literatūra.


Šiomis dienomis tampa akivaizdu, jog be tvirto vadybos žinių naudojimo ir taikymo kompanijų veiklose įmonėms klestėti būtų sudėtinga. Vien tik klasifikuotų darbuotojų, geros techninės įrangos, paklausos rinkoje neužtenka siekiant sėkmingo įmonės plėtimosi ir dominavimo. Vienas svarbiausių aspektų lemiančių sėkmingą funkcionavimą - tai įmonės vadybos sritis. Tikslingas planavimas ir organizavimas, tinkamai parinkta strategija ir jos vykdymas, geras vadovas ir veiklos koordinavimas bei tarpusavio bendradarbiavimas-komunikacija, tai tik dalis vadybos aspektų, kurie turi svarią vertė sėkmingam įmonės vystymui ir veikimui.

Atsižvelgdami į šio darbo tikslą ir remiantis statybos valdymo teorijos žiniomis įgytomis paskaitų ir pratybų metu atlikome Lietuvos kapitalo įmonės AB „Panevėžio statybos trestas“ bei Užsienio kapitalo įmonės „Bechtel“ valdymo analizę bei vertinimą.

Domėjomės įmonių istorijos raida, jų misiją bei vizija. Nagrinėjome abiejų įmonių veiklą, vertybes, taikomą struktūrą bei strategijas, kuriomis vadovaujantis jos pasiekė sėkmę statybų versle. Tai pat remdamiesi analizės rezultatais bei savo asmeninėmis nuomonėmis palyginome Lietuvos ir užsienio įmones iš valdymo pusės, padarėme išvadas.

Pasirinkdami šitą Lietuvos statybos įmonę galėsime palyginti su kita tarptautine statybos kompanija.

AB “Panevėžio statybos trestas” - Lietuvos įmonė, kuri rinkoje gyvuoja beveik 60 metų ir yra sukaupusi plačią ir įdomią istorijos raidą. Kompanija nesustojo augti, plėtėsi iki šių dienų, įgyvendino daug įvairių projektų, pradėjo vykdyti vis daugiau ir dažniau projektų užsienio šalyse ir tampa traptautine akcine bendrove.

PST įmonės pagrindinė paskirtis ir veiklos sritis yra statyba, pagal kurią ji plėtojasi, auga ir gyvuoja beveik 60 metų. Per šiuos metus įmonė įgyvendino daug įvairių projektų ir vis dar dirba su tokiais projektais kaip: pramoninių, visuomeninių, komercinių, infrastuktūros, kultūros paveldo, gyvenamųjų pastatų projektais.

PST veiklos pagrindą sudaro bendrovės misija, vizija, strategija ir vertybės. Jų veiklą taip pat įtakoja besikeičiantys visuomenės bei mūsų interesų grupių poreikiai.

• Siekti verslo tobulumo;• Plėsti užimamas pozicijas rinkoje;• Didinti veiklos rezultatyvumą ir išlaikyti patikimo partnerio įvaizdį;• Nuolat įsisavinti ir naudoti pažangias ir kokybiškas statybos medžiagas bei technologijas;• Būti saugia aplinkai, darbuotojams ir ateities kartoms įmone;• Kurti saugias ir nepavojingas sveikatai darbo vietas;• Nuolat vertinti riziką ir diegti priemones jos šalinimui, mažinimui ir DSS būklės gerinimui.

Galime pastebėti, jog beveik visą gyvavimo perioda bendrovė daugiau ar mažiau taikė augimo strategiją: skverbimosi į rinką, rinkos plėtros bei produkto tobulinimo.

„Bechtel“ yra viena didžiausių pasaulyje statybos kompanijų, kuri susikūrė jau daugiau nei prieš šimtą metų. Įmonė užsiima labai plačiu veiklos spektru pradedant projektavimo ir statybos darbais, baigiant licenzijų išdavimu, konsultavimu ir investavimu į kitus projektus. „Bechtel“ jau nuo senų laikų palaiko labai glaudžius ryšius su J.A.V. ir kitų šalių vyriausybėmis, kurių dėka atlieka labai svarbius ir reikšmingus projektus, bei padeda pasirūpinti šalies gynyba ir apsauga.

Šios milžininškos korporacijos pagrindinė veikla yra statybos, būtent todėl ji puikiai tinka atskleisti šio darbo esmei- palyginti lietuviško kapitalo su užsienio kapitalo įmone.

Kaip ir daugelio pasaulinio dydžio įmonių, „Bechtel“ įmonės istorija prasidėjo nuo nesėkmių, kol pagaliau atrado savo kelią į sėkmę. 1898 m 25-kerių metų įmonės įkūrėjas Warren A. Bechtel balansavo ant bankroto ribos, kai su savo nėščia žmona ir vaikais nutarė išvykti iš Peabody miestelio Kanzase ir patraukė 161 kilometrą į pietus ieškodami darbo statybos srityje ir naujų galimybių. Taip W.A. Bechtel atsidūrė Oklahomoje, kur pirmiausia ėmėsi geležinkelio tiesimo darbų.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1354 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (4253 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • PST ir Bechtel įmonių lyginimas
    10 - 4 balsai (-ų)
PST ir Bechtel įmonių lyginimas. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pst-ir-bechtel-imoniu-lyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:38
×