Šalies mokėjimų balansas i jį veikiantys veiksniai


Grupė vebt. Įvadas. Šalies mokėjimų balansas. Lietuvos Respublikos mokėjimų balanso apžvalga. Išvados. Literatūros sąrašas.

Įvertinus mokėjimų balanso tendencijas per pirmuosius 2004 metų mėnesius galima konstatuoti, kad mokėjimo balanso tendencijos iš esmės nesikeičia. Tačiau ES plėtra turės įtakos ir bendrai ūkio raidai ir mokėjimų balanso rodikliams. jau artimiausioje ateityje galime tikėtis prekybos sandorių ir struktūrinių pokyčių, susijusių su pasikeitusiais užsienio ekonominių ryšių santykiais, laisvesniu darbo jėgos ir kapitalo judėjimu naujose šalyse narėse. Atsižvelgiant į tai, kad vis daugiau rezidentų išvyksta keliems mėnesiams dirbti į ES šalis ir JAV, į šalį įvežtos darbo pajamos buvo nepilnai deklaruotos. Be to, išvežant parduoti automobilius į Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalis del padidėjusių muito mokesčių deklaruojama mažesnė jų kaina.šią mokėjimų balanso eilutę veikia ir pasienio prekyba, pasižyminti dideliu skaičiumi smulkių neapskaitytų prekybos sandorių. Vyraujančių neapskaitytų pinigų srautųį šalį faktų taip pat patvirtina ir tai, kad bankai parduoda Lietuvos bankui daugiau užsienio valiutos, negu jos perka. Tačiau klaidųir praleidimų mastas šalies einamosios sąskaitos kredito dalies atžvilgiu sudaro šiek tiek daugiau negu du proc., kas rodo gana aukštą prekybos sandorių apskaitos lygį.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 172 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (3964 žodžiai)
  • Universitetas
  • Angele
  • Šalies mokėjimų balansas i jį veikiantys veiksniai
    10 - 7 balsai (-ų)
Šalies mokėjimų balansas i jį veikiantys veiksniai. (2014 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/salies-mokejimu-balansas-i-ji-veikiantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:14
×