Savivaldybių institucijų veiklos valstybinė priežiūra


Savivaldybių veiklos administracinė priežiūra. Savivaldybių administracinė priežiūra. Administracinė priežiūra. Savivaldybiu veiklos prieziura. Savivaldybių veiklos administracinė piežiūra. Referatai apie savivaldybes veikla. Administracinė priežiūra yra. Viesojo administravimo teisetumo uztikrinimo budai. Lietuvos respublikos savivaldybių administracinės priežiūros. Savivaldybių veiklos administracinė piežiūra ..

Įvadas. Dėstymas. Administracinė priežiūra ir jos požymiai. Savivaldybių administracinė priežiūra ir teisminė kontrolė. Savivaldybių administracinės priežiūros tikslas ir jo įstatymas. Vyriausybės atstovo statusas ir pareigos. Vyriausybės atstovo įgaliojimai. Vyriausybės atstovo įgaliojimų įgyvendinimo tvarka. Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo santykis su lr konstitucija ir kitais įstatymais. Išvados. Literatūra.

Lietuvos respublikos savivaldybės yra nepavaldžios jokioms valstybės institucijoms, todėl jų veikla turi būti prižiūrima. Tam tikslui yra vykdoma savivaldybių veiklos administracinė priežiūra. Dėl to vyriausybė skiria Lietuvos savivaldybėms vyriausybės atstovus. Kiekvienai Lietuvos apskričiai vyriausybė paskiria po vieną vyriausybės atstovą, kurio paskirtis yra prižiūrėti, ar savivaldybė laikosi konstitucijos ir įstatymų, ar vykdo vyriausybės nutarimus ir sprendimus.

Darbo tikslas – nustatyti vyriausybės atstovų, laikino tiesioginio valdymo bei savivaldybiu institucijų veiklos vykdomos priežiūros esmę. Administracinę priežiūrą galima laikyti valstybinės priežiūros, apimančios konstitucinę, prokurorinę ir teisminę priežiūrą, sudėtine dalimi. Teisinėje literatūroje galimos nuomonės, jog administracinė priežiūra yra viešojo administravimo kontrolės rūšis, nes apima asmenų vykdomos veiklos tikrinimą (t. Kaip laikomasi įstatymuose ir kituose teisės aktuose įtvirtintų reikalavimų). Tačiau galima palaikyti ir pritarti kitai vyraujančiai nuomonei, jog administracinė priežiūra yra savarankiškas teisėtumo užtikrinimo būdas viešojo administravimo srityje. Taigi administracinę priežiūrą būtų galima apibrėžti taip.

Administracinė priežiūra – tai speciali (specifinė) valstybės įgaliotų pareigūnų veikla, skirta kontroliuoti bei tikrinti, kaip organizacine tvarka nepavaldžios valstybinės ir kitos įmonės, įstaigos, organizacijos laikosi specialių, visiems privalomų taisyklių (instrukcijų, nustatytos tvarkos), įtvirtintų įstatymuose ir kituose teisės aktuose.

Pateiktoje administracinė priežiūros sąvokoje galima įžvelgti administracinės priežiūrios dvejopą paskirtį. Pirma, stebėti ir tikrinti, kaip priežiūros objektai laikosi specialių taisyklių viešojo administravimo srityje. Antra, stebėti ir tikrinti, kaip organizuojamas darbas ir įgyvendinamos priemonės, užtikrinančios specialių taisyklių vykdymą ir laikymąsi viešojo administravimo srityje.

Administracinė priežiūra glaudžiai susijusi su viešojo administravimo kontrole. Tačiau kita administracinės priežiūros paskirtis, tikslas, konkretus turinys ir aiškūs uždaviniai leidžia administracinę priežiūrą traktuoti kaip atskirą teisėtumo užtikrinimo būdą.

Administracinę priežiūrą vykdantys pareigūnai tikrina organizacine tvarka nepavaldžias įmones, įstaigas, organizacijas.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (3203 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donata
  • Savivaldybių institucijų veiklos valstybinė priežiūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Savivaldybių institucijų veiklos valstybinė priežiūra. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/savivaldybiu-instituciju-veiklos-valstybine-prieziura.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 22:58
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo