Skaidrės apie šaltajį karą


Visuomenė Šaltojo karo ir komunizmo žlugimo Europoje laikais. Šaltojo karo poveikis visuomenės raidai pasaulyje ir Lietuvoje. Šaltojo karo poveikis visuomenės raidai pasaulyje ir Lietuvoje. Partizaninis ir disidentinis pasipriešinimas sovietų valdžiai. Partizaninis ir disidentinis pasipriešinimas sovietų valdžiai. Sovietų Sąjungos irimas ir komunizmo sistemos Europoje žlugimas. Lietuvos persitvarkymo sąjūdis ir nepriklausomybės atkūrimas. Lietuvos valstybės pagrindų atkūrimas ir įtvirtinimas. Lietuvos valstybės pagrindų atkūrimas ir įtvirtinimas. Lietuvos integracija į Vakarų ūkines ir politines struktūras.

Visuomenė Šaltojo karo ir komunizmo žlugimo Europoje laikais.

Visos rytų Europos šalys buvo verčiamos persitvarkyti pagal SSRS pavyzdį, priimti tuo metu joje galiojusią politinę sistemą J.Stalinas visose Rytų Europos šalyse stengėsi išplėsti ir įtvirtinti komunizmą 1946-1947 m. sausra ir nederlius Ukrainoje. Sovietų vyriausybė reikalaudama atiduoti visus grūdus valstybei, šalyje sukėlė badą, badu mirė apie 200-250 tūkst. žmonių. Vyko ginklavimosi varžybos tarp JAV ir SSRS Kariaujančios valstybės buvo remiamos JAV ir SSRS, pačios tiesiogiai nekariavo.

Nesutarimų objektu tapęs Berlynas, buvo padalintas siena į dvi dalis, susikūrė dvi Vokietijos. VDR- Vokietijos Demokratinė Respublika, remiama SSRS ir VFR- Vokietijos Federacinė Respublika, remiama JAV Vyko daug protestų akcijų, rengiamų demokratijos šalininkų Vyko lokaliniai karai Okupuotų šalių gyventojai buvo tremiami, skaidomos tautos Sukurta atominė bomba.

III pasipriešinimo etapai Lietuvoje: 1.Visuotinio pasipriešinimo etapas(1944-1945) Drąsiai veikė dideli kovos junginiai, tikėta, kad komunistai greit bus išvyti; partizanai pelnė gyventojų pagarbą 2.Organizuoto pasipriešinimo etapas(1946-1948)Kovos būriai veikė atsargiau, mėgino vienytis, trukdyti sovietų valdžios pertvarkymams 3.Centralizuoto pasipriešinimo etapas(1949-1953) Pasipriešinimui ėmė vadovauti Lietuvos laisvės kovos sąjūdis (LLKS) Vadas- Jonas Žemaitis-Vytautas.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2038 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (586 žodžiai)
  • Inga
  • Skaidrės apie šaltajį karą
    10 - 3 balsai (-ų)
Skaidrės apie šaltajį karą. (2014 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaidres-apie-saltaji-kara.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:41
×