Skrandžio ir žarnyno ligos referatas


Įvadas. Ūminis gastritas. Opaligė. Rotavirusinė diarėja. Storosios žarnos vėžys. Skrandžio vėžys. Ūminis penkreatitas. Vidurių šiltinė. 10. Dizenterija. 11. Išvados. Literatūra.

Skrandžio ir žarnyno ligos – vienos populiariausių šiuolaikinėje visuomenėje. Žmonės yra užimti, visur skuba, todėl jų mityba ne visada yra taisyklinga ir tai gali turėti įtakos jų sveikatai. Žinoma, šių ligų išsivystymą lemia ne tik netaisyklinga mityba, bet ir kiti faktoriai, kuriuos daugeliui iš mūsų pakeisti yra nelengva. Sėdimas darbas, fizinio aktyvumo stoka, protinė bei emocinė įtampa, antsvoris, įvairūs stresai bei kt. – visa tai sudaro palankias sąlygas žarnyno kraujotakos sutrikimams, vidurių užkietėjimui, kasos sekreto bei tulžies išsiskyrimo sutrikimams ir pan. Taigi kiekvienam iš mūsų yra svarbu žinoti skrandžio ir žarnyno ligų požymius bei jų veiksnius, kad sugebėtumėme jų išvengti.

Gastritas – skrandžio gleivinės uždegimas – viena labiausiai paplitusių virškinamosios sistemos ligų. Priklausomai nuo ligos eigos gastritas gali būti arba lėtinis, arba ūminis. (Mindaugas Papečkys, 2004)

Šios ligos požymiai pažįstami daugeliui žmonių: sunkumas ir skausmas skrandžio srityje, seilėtekis, pykinimas, vėmimas, apetito praradimas. Simptomų ryškumas ir trukmė priklauso nuo to, kokios priežąstys sukelia ligą ir kaip greitai iš organizmo pašalinami toksinai. Jei ūminį gastritą sukiale išorinės priežastys( apsinuodijimas maistu) , minėti simptomai pasireiškia jau po kelių valandų. Ligoniui išsivėmus būklė labai pagerėja ir varginantys simptomai palaipsniui išnyksta.

Tačiau jeigu ligą sukelia smarkus apsinuodijimas arba kai kurios vidinės priežastys, organizmui toksinų greitai pašalinti nepavyksta, ligonis negaluoja gerokai ilgiau, dažnai vemia. Todel gali išsivystyti dehidratacija ir dėl jos pasireiškiantys simptomai: raumenų traukuliai ir skausmas, sumažėjęs kraujospūdis, galvos svaigulys, karščiavimas, bendras silpnumas ir pan. (Mindaugas Papečkys, 2004)

Farmacinės homeopatijos specialistas Mindaugas Papečkys teigia: ,,Apie opaligę žinojo jau Senovės Graikijos gydytojai. Legendinis viduramžių gydytojas Avicena aprašė ne tik šią ligą, bet ir jos sukeliamas komplikacijas. Todėl panašu, kad opaligė žmones vargina nuo priešistorinių laikų.“

Jau minėto Mindaugo Papečkio knygoje ,,Virškinimo organų ligos“ apie šią ligą rašoma: ,,Opaligė – lėtinė liga, linkusi pasikartoti. Ja sergant išsivysto skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos. Gydytojų manymu, šia liga serga beveik 10 proc. Vyresnio amžiaus žmonių, iš urių didesnę dalį sudaro vyrai.

Skrandžio – vėžys klastinga ir pavojinga liga, Lietuvoje kasmet nusinešanti daugiau kaip 800 gyvybių. Vakarų Europos šalyse, tokiose kaip Olandija, Norvegija, Prancūzija ir kitos, ši liga yra gana reta (sergamumas svyruoja nuo 5/100000 iki 13/ 100000 gyventojų). Kiek didesnis sergamumas yra Vokietijoje: vyrų – 25/100000 gyventojų; moterų – 10/100000 gyventojų. Dažniau šia liga serga ir Portugalijos gyventojai, kur sergamumas artimas Lietuvos. JAV skrandžio vėžys tarp kitų onkologinių ligų yra 13 vietoje pagal sergamumą ir 8 pagal mirtingumą, tuo tarpu 1930 m. 38 % mirties atvejų nuo onkologinių ligų priežastis buvo skrandžio vėžys.(Eugenijus Stratilatovas, 2004).

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (2532 žodžiai)
  • Kolegija
  • Milda
  • Skrandžio ir žarnyno ligos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skrandžio ir žarnyno ligos referatas. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/skrandzio-ir-zarnyno-ligos-referatas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 09:56
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo