Socialinė reabilitacija skaidrės



Socialinė reabilitacija. Socialinės reabilitacijos tikslas. Socialinės reabilitacijos paslaugos. Socialinė rizika. Sąvokos ir jų vartojimas. Sąvokos. Socialiniai objektai. Socialinės reabilitacijos principai. Socialinės reabilitacijos priemonės. Socialinė reabilitacijos priemonės. Reikalavimai socialinei reabilitacijai. Socialinis darbuotojas. Socialinių darbuotojų funkcijos. Pagrindiniai neįgaliųjų socialinės integracijos principai I. Pagrindiniai neįgaliųjų socialinės integracijos principai II. Socialinės paslaugos. Socialinių paslaugų valdymo, skyrimo ir teikimo principai. Socialinių paslaugų rūšys. Bendrosios socialinės paslaugos. Specialiosios socialinės paslaugos. Pagalbos pinigai. Socialinių paslaugų valdymas ir valdymo subjektai. Socialinių paslaugų teikimas. Kur kreiptis, norint gauti socialines paslaugas? Soc. paslaugų teikimą ir soc. darbą reglamentuojantys teisės aktai. Specialiųjų poreikių nustatymas. Specialieji poreikiai nustatomi. Specialieji poreikiai. Specialiųjų poreikių nustatymo terminai. Pakartotinis specialiųjų poreikių vertinimas atliekamas. Santrumpos. Literatūros šaltiniai.
Neįgaliųjų žmonių reabilitacija ir integracija Lietuvoje vykdoma vadovaujantis Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu (viso apie 70 teisės aktų) ir JTO rekomendacijomis apie lygių galimybių suteikimą žmonėms su negalia.
Grąžinti socialinį asmenybės statusą, užtikrinti adaptaciją visuomenėje, siekiant individo materialinės nepriklausomybės.
Pavieniai asmenys ar asmenų grupės, bendruomenės ir organizacijos, kuriems reikalinga socialinė pagalba. Tai gali būti: Šeimos, atsidūrusios krizinėje situacijoje; Nepilnamečiai vaikai; Neįgalūs vaikai ir jų tėvai; Vaikai našlaičiai; Neįgalūs suaugusieji; Pagyvenę žmonės; Asocialaus elgesio paaugliai; Alkoholikai; Narkomanai; Toksikomanai; Nepilnametės motinos; Moterys, vaikai ar vyrai, patyrę smurtą ir prievartą; Benamiai; Bedarbiai; Beglobiai; Buvę kaliniai ir kt.
Kuo anksčiau pradėti SR; Tęstinumas ir laipsniškumas. Vykdyti ją palaipsniui ir nepertraukiamai; Kompleksiškumas ir sistemingumas. Vykdomosios programos turi būti kompleksinės ir sistemingos. Individualumas. SR priemonės apimtis, pobūdis, kryptingumas ir trukmė turi būti individualizuotos, priklausomai nuo negalios, amžiaus, funkcinio savarankiškumo ir t.t. Svarbu nepamiršti ir tai, kad kiekvienas žmogus yra asmenybė ir skirtingai išreiškia savo jausmus ir sunkumus, ieško įvairių būdų išeiti iš susidariusios sunkios situacijos. Savalaikiškumas. Viską daryti savo laiku.
SR priemonių efektyvumą lemia visas reabilitacijos priemonių kompleksas. SR galutinį rezultatą labai lemia kliento savirealizacijos lygis ir jo sugebėjimas adaptuotis visuomenėje.
SR neturi formuoti išlaikytinio psichologijos. Visas SR priemonių kompleksas turi būti nukreiptas į aktyvaus socialinio subjekto, asmenybės, turinčios motyvaciją, savikritiškai bei savarankiškam darbui, visuma.
- MS PowerPoint 139 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 43 puslapiai (2855 žodžiai)
- Kolegija
- Teletabisz
-