Socialinės rizikos grupių reabilitacija: žaidimai


Socialinės rizikos grupių reabilitacija. Egzamino užduotis Priklausomybė azartiniams lošimams Problemos aktualumas. Socialinės reabilitacijos poreikis. Socialinės psichologinės reabilitacijos paslaugos. Profesinė darbinė reabilitacija. Socialinė adaptacija reabilitacijos. Socialinė psichologinė reabilitacija paslaugas klientų šeimoms ir artimiesiems. Socialinės reabilitacijos paslaugos klientui ir ar bendruomenei pagal socialinės reabilitacijos rūšis.


Problemos aktualumas (pasirinktos tikslinės grupės problemos, kurios gali būti sprendžiamos socialinės reabilitacijos pagalba, šių problemų aprašymas, mastas, galimos problemų atsiradimo priežastys, apimtis iki 1 psl.)

Pastarąjį dešimtmetį vis dažniau susiduriama su nauju rizikos veiksniu, griaunančiu šeimos ir atskirų jos narių psichinę ir somatinę sveikatą.  Priklausomybė nuo azartinių lošimų laikoma viena iš rimčiausių ir sudėtingiausių priklausomybių formų, kuri gali turėti sunkių ir ilgalaikių poveikių, tiek asmeniui turinčiam priklausomybe, tiek ir jo artimiesiems. Pasak M. Arasimavičiaus (2008 m.),pagrindinėmis priklausomybės nuo azartinių lošimų atsiradimo ir plėtimosi priežastimis šiuo metu laikomos: asmens amžius, lytis, kultūra ir tautybė, visuomenės požiūris į lošimą, lošimo prieiga ir technologijos. Azartinių lošimų priklausomybė gali paveikti asmenį tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Tai gali sukelti nemigą, nuovargį, sumažintą koncentraciją bei dėmesį, sumažintą produktyvumą darbe ar mokykloje. Azartinių lošimų priklausomybė galėtų būti laikoma griaunančiu veiksniu, kuris padaro įtaką mūsų gyvenimui.

Azartiniai žaidimai gali tapti prieglobsčiu tiems, kurie nori pabėgti nuo savo kasdienių rūpesčių ir problemų. Tai vieta, kur žmonės gali pamiršti savo blogą nuotaiką ar niūrias mintis. Daugelis žmonių, kenčiančių nuo depresijos, nerimo ar kitų psichologinių sunkumų. Todėl pasineria į azartinius zaidimus, tačiau šis būdas gali būti tik laikinas ir neturėti ilgalaikio palengvėjimo efekto.   Tai aktualu tiems, kurie ypač jaučiasi vieni ar izoliuoti nuo bendruomenės. Įsitraukimo į azartinius žaidimus psichologinė priežastis dažnai siejama su noru priklausyti ir jaustis priimtam bei vertinamam. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad įklimpę į azartinius lošimus gali būti pavojinga ir žalinga. Priklausomybė nuo lošimų gali tik sustiprinti pradines problemas ir pridėti naujų. Todėl svarbu, kad žmonės, patiriantys sunkumus ar norinčius pabėgti nuo kasdienybės, kreiptusi pagalbos į profesionalus, kurie gali padėti išspręsti šias problemas ir rasti efektyvų būdą (Abbott, Volberg, Bellringer, Reith, 2004; Wardle, Dobbie, Kerr, Reith, 2009).

Visgi dažniau azartinius lošimus renkasi jaunesni asmenys. Azartiniai žaidimai turėtų būti pramoga, laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau daliai žmonių lošimai tampa kur kas didesne gyvenimo dalimi, o vėliau ir probleminiu lošimu ar net priklausomybe. Azartiniai lošimai, kaip ir visos kitos priklausomybės formos, suteikia mums saugumo iliuziją. “Kai žaidžiame, mes ribojame nuo aplinkos, kurioje galbūt jaučiamės nepatenkinti. Šiuo metu mes nejaučiame pavojaus, o patiriame teigiamas emocijas, kurios keičia mūsų požiūrį į save. Žaidimas tampa būdu pabėgti nuo mūsų kasdieninių užduočių, nuo jų nesibaigiančio pobūdžio”.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2024 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1633 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Socialinės rizikos grupių reabilitacija: žaidimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socialinės rizikos grupių reabilitacija: žaidimai. (2024 m.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-rizikos-grupiu-reabilitacija-zaidimai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 15:52
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo