Socialinės rizikos šeimos (3)



Įvadas. Socialinės rizikos šeimos. Socialinės rizikos šeimos samprata. Šeimos teisės samprata ir principai. Socialinės rizikos šeimų atsiradimo priežastys ir problemos. Socialinės rizikos šeimų situacija Lietuvoje ir pagalbos teikimas joms. Socialinės rizikos šeimos tyrimo analizė. Apklausos duomenų analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.
Socialiniai ekonominiai pokyčiai sparčiai didina gyvenimo sąlygų skirtumus tarp šeimų, išryškina silpnąsias šeimos vietas. Socialines rizikos šeimos pastaraisiais metais tapo ypač ryškiu neigiamu socialiniu reiškiniu kuris yra dažniausiai sprendžiamas valstybės lygmeniu, skiriant šioms šeimoms pinigines pašalpas. Finansinė parama neišsprendžia visų šeimos problemų, pavyzdžiui, vaikų auklėjimo, alkoholizmo ir pan. Dėl to šeimai šiandien reikia kur kas didesnio dėmesio ir paramos, padėti spręsti iškilusias problemas. nes jos itin skaudžiai išgyvena pokyčius ir atsiduria sudėtingoje situacijoje, todėl silpnėja jų gebėjimai sėkmingai atlikti šeimos funkcijas. Norint užtikrinti socialinių rizikos šeimų mažėjimą ir šio socialinio reiškinio plitimą, reikia, kad visuomenė ir valstybė bendradarbiautų.
Labiausiai pagalbos reikia socialinėms rizikos šeimoms, kurių Lietuvoje vis dar nemažai.
2. Apžvelgti socialinės rizikos šeimos atsiradimo priežastis ir pagrindines problemas.
3. Apžvelgti socialinės rizikos šeimų situacija Lietuvoje ir pagalbos teikimą joms.
Šeima - svarbiausia vaikų ugdymo institucija, kurioje vykdoma vaikų socializacija apsprendžianti vaiko asmenybės raidą. Šeimoje perteikiamos ir puoselėjamos tėvams ir vaikams brangiausios žmogiškosios vertybės. Šeimos teisė tai visuma teisinių normų kurie reguliuoja šeimos teisinius santykius dėl santuokos, partnerystės, gina šeimos gerovę.
Galime teigti, kad socialinės rizikos šeimos formavimosi pagrindinės priežastys yra socialinė atskirtis, alkoholizmas, skurdas, nedarbas, vaikų augančių negatyvi patirtis, nusikalstamumas bei kt. Taigi nuolatinė kova dėl būvio, darbo, gyvenimas nuo algos iki algos, išsekina šeimas, ardo šeimos narių tarpusavio santykius. Ateina diena, kai socialinė našta tampa nepakeliama. Šeima praranda viltį “išsikapstyti” iš skolų, nežino arba neturi kur kreiptis, kad gautų nors minimalią socialinę pagalbą. Tai krizinė situacija, būdinga daugeliui šiandienos Lietuvos šeimų. Nuo šios krizinės situacijos iki kritimo į alkoholizmo ar narkotikų liūną tik vienas žingsnis.
1.4. Socialinės rizikos šeimų situacija Lietuvoje ir pagalbos teikimas joms
Mažeikių rajono savivaldybėje kaip visoje Lietuvoje nuo 2009 m. pabaigos iki 2011 m.
Kaip jau žinoma iš teorijos pagrindų socialinės rizikos samprata nėra itin plati. Viena iš jų būtų:
Tikriausiai ne vienam teko skaityti spaudoje, girdėti per televiziją ar radiją apie socialinės rizikos šeimas. Kiek žinoma ir kiek svarbi žmogui, valstybei bei kitoms institucijoms yra socialinės rizikos šeima? Ar mūsų visuomenė pakankamai žino apie minėtos šeimos grupę? Ar žinomi veiksniai lemiantys socialinės rizikos šeimos atsiradimą? Kokia pagalba yra teikiama socialinės rizikos šeimoms? Bei, kokia socialinės rizikos šeimų situacija Lietuvoje?
Socialinės rizikos šeimos temą pasirinkau norėdama sužinoti koks žmonių požiūris ir ar pakankamai esame informuoti apie šias šeimas. Apklausa buvo atlikta 2012 m. pabaigoje Mažeikių rajone. Joje dalyvavo 50 respondentų, nuo 18 iki 55 ir daugiau metų. Respondentai noriai sutiko atsakyti į jiems pateiktus anketinius klausimus.
Norint išsiaiškinti ar visuomenė pakankamai informuota apie socialinės rizikos šeimas, anketoje buvo pateiktas klausimas Ar galėtumėte apibūdinti socialinės rizikos šeimą?
Kaip matome 3 paveiksle eilinis Lietuvos gyventojas galėtu apibūdinti kokia yra socialinės rizikos šeima. Dauguma 28 respondentai atsakė teigiamai, 19 nebuvo tikri dėl šio klausymo, o 3 iš jų negalėtu apibūdinti.
Rezultatai rodo tai, kad visuomenė gan pakankamai gerai informuota apie šios grupės šeimų egzistavimą. Tik keletas iš jų nebuvo tikri atsakydami į šį klausimą ir tik 3 abejojantys atsakė, jog nieko nėra girdėje apie šias šeimas.
- Microsoft Word 268 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 26 puslapiai (5307 žodžiai)
- Kolegija
- Rūta
-