Socialinio pedagogo adaptacija bendrojo lavinimo mokykloje


Socialinio pedagogo adaptacija bendrojo ugdymo mokykloje. Socialinio pedagogo adaptacija bendrojo ugdymo mokykloje teoriniai tyrimo pagrindai. Temos aktualumas. TEMOS AKTUALUMAS Jei darbuotojui sunkiai sekasi prisitaikyti. TYRIMO PROBLEMA Probleminiai klausimai Išsiaiškinti socialinio pedagogo adaptacijos bendrojo lavinimo mokykloje problemas ir sunkumus. Tyrimo objektas – pedagogo adaptacija bendrojo ugdymo mokykloje. Tyrimo uždaviniai Ištirti tyrimų duomenis pagal pateiktus klausimus. Tyrimo metodai Literatūros. Literatūros šaltinių sisteminimas ir analizė I. Profesinės adaptacijos kliūtys Psichologiniai veiksniai. Tyriamieji. Tyrimo rezultatai (kokybinio) informantų. Socialinio pedagogo adaptacijos bendrojo ugdymo mokykloje tyrimo pagrindai. Informantų nuomonė apie įvaizdžio įtaką naujame darbe. Sunkumai bandant prisitaikyti prie aplinkos, sąlygų ir darbo organizavimo. Darbo sąlygos. Priemonės, kurios padėjo prisitaikyti prie naujos aplinkos ir kolegų. Išvados (I). Tyrimo metu nustatyta, kad socialinio pedagogo adaptaciją labiausiai lemia psichologiniai. Išvados (ii). Nustatyta, kad iškyla daug netikėtumų dirbant su skirtingų požiūrių žmonėmis. Išvados (III). Vadovaujantis kokybinio tyrimo rezultatais išaiškėjo. Išvados (IV). Vadovaujantis content turinio. Ačiū !!!

TEMOS AKTUALUMAS Kiekvienas pradedantysis pedagogas patekęs į naują, nepažįstamą aplinką turi gebėti prie jos prisitaikyti bei užmegzti naujus darbinius santykius su darbo kolektyvu, tačiau kartais tai nėra taip lengva kaip atrodo. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, taip pat skirtingi jų gebėjimai ir supratimas.

TEMOS AKTUALUMAS Jei darbuotojui sunkiai sekasi prisitaikyti, veikiama darbuotojo psichika, jis negali pasiekti įprasto darbo našumo. Būtina parengti darbuotojų integravimo – adaptavimo planą, kad darbas būtų kokybiškesnis. Sakalas (2003).

Socialinio pedagogo adaptacija bendrojo ugdymo mokykloje teoriniai tyrimo pagrindai.

Tyrimo uždaviniai: Ištirti tyrimų duomenis pagal pateiktus klausimus. Išnalizuoti socialinio pedagogo adaptacijos teorinius aspektus. Analizuoti socialinių pedagogų nuomonę apie veiksnius įtakojančius socialinių pedagogų adaptaciją bendrojo ugdymo mokykloje. Išsiaiškinti pagrindines problemas, dėl kurių socialiniam pedagogui, sunku adaptuotis bendrojo ugdymo mokykloje.

Tyrimo metodai Literatūros šaltinių sisteminimas ir analizė Kokybinis tyrimas (interviu) Sudaryta 11 klausimų bei 5 klausimai apie demografinius duomenis. Vykdant interviu, visiems informantams buvo užduodami vienodi klausimai, su kuriais beveik visi pedagogai susipažino iš anksto bei galėjo jiems pasiruošti. Atsakymai buvo fiksuojami raštu iškart, kai informantas atsakydavo į užduotą klausimą. Interviu klausimai buvo sudaryti vadovaujantis teoriniais pagrindais.

Informantų nuomonė apie įvaizdžio įtaką naujame darbe.

Sunkumai bandant prisitaikyti prie aplinkos, sąlygų ir darbo organizavimo.

Priemonės, kurios padėjo prisitaikyti prie naujos aplinkos ir kolegų.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 301 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (730 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vida
  • Socialinio pedagogo adaptacija bendrojo lavinimo mokykloje
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinio pedagogo adaptacija bendrojo lavinimo mokykloje. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-pedagogo-adaptacija-bendrojo-lavinimo-mokykloje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:06
×