Socialinių tinklų istorija


Paveikslų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Socialinių tinklų sąvoka ir jos apibrežimas. Socialinių tinklų istorija. Socialinių tinklų kaita. Tačiau pagal socialinių tinklų funkciją ir kontitentą yra išskiriama jų tipologiją. Socialiniai tinklai Lietuvoje tarp skirtingų amžiaus grupių. Socialinių tinklų neigiami padariniai. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.


Terminą „socialiniai tinklai“ pirmasis įvedė australų ir britų socialinis antropologas John Arundel Barnes 1954-aisiais metais. Pačio kūrėjo komentaras apie socialinius tinklus: „Kadangi ši koncepcija pastaruoju metu tapo madinga, terminologinė painiava labai išaugo. Termininės džiunglės, kuriose bet kuris naujokas gali pasodinti medį, yra pagrindinis tinklo idėjos paprastumo įrodymas.“(Mitchell, 1974). Vėliau, XX a. antrojoje pusėje, socialiniai tinklai sulaukė didelio populiarumo ir bėgant laikui tapo neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis.

Socialinių tinklų sąvoka buvo apibrėžta ne vieną kartą. Internetinių socialinių tinklų sampratos pateikiamos ir kitose literatūrose, pvz.:

Interaktyviais tarpusavio ryšiais susietų individų, grupių ar organizacijų darinys.(Memmi, 2009)

Apibendrinant socialinių tinklų sampratas, galima teigti, kad socialiniai tinklai turi sąsają su tam tikrų kontaktų paieška, jų bendradarbiavimu ir palaikymu.Taip pat akcentuojamas bendravimas ir komunikacija, tinklo vartotojų sąveika ir jų ryšys.

Socialiniai tinklai leidžia vartotojams komunikuoti iš skirtingų pasaulio šalių, tai palengvina šeimas, kurių nariai gyvena kitose šalyse.

Socialiniai tinklai vartotojams yra galimybė išreikšti save, atskleisti savo asmenybę.

Vartotojai turi galimybę stebėti žmones, sekti portalus ar domėtis tuo, kas juos labiausiai žavi ir domina.

Socialiniai tinklai tapo viso pasaulio naujausia tendencija, kurią norėjo išbandyti ne vienas.

Apibendrinant galima teigti, jog socialiniai tinklai leidžia bendrauti su kitais vartotojais bet kuriuo paros metu, laisvai ir nevaržomai. Bendravimas socialiniuose tinkluose vyksta kur kas greičiau nei informacijos skelbimas ir platinimas elektroninėje skelbimų lentoje ar kitose technologijos naujovėse.

Tačiau pagal socialinių tinklų funkciją ir kontitentą yra išskiriama jų tipologiją:

Socialiniai tinklai – komunikuoti su aplinkiniais vartotojais. („Facebook“, „Twitter“) Dabar, ypač po to, kai išaugo mobilusis internetas, šie tinklai tapo mazgais, kurie apima beveik visus šiuolaikinio gyvenimo aspektus - nuo naujienų skaitymo iki atostogų nuotraukų dalijimosi iki naujo darbo paieškos - paverčia socialine patirtimi.

Diskusijų forumai – pasidalinti naujomis idėjomis ir naujienomis. („reddit“, „Digg“)

Šie tinklai gali būti puikūs šaltiniai rinkos tyrimams. Taip pat galima reklamuotis juose, skelbimus ir įrašus.

Žiniasklaidos dalijimosi tinklas – dalintis nuotraukomis, filmuota medžiaga. („Snapchat“, „Instagram“).

  • Microsoft Word 6148 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1925 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karina
  • Socialinių tinklų istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socialinių tinklų istorija . (2020 m.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniu-tinklu-istorija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:51
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo