Socialiniai tinklai referatas (2)


Apibrėžimas. Socialinių tinklų įvairovė. Top 10 pasaulinių socialinių tinklų. Socialinių tinklų aprašymas, būdingi bruožai. Socialiniai tinklai Lietuvoje. Socialinių tinklų įtaka. Lietuviški socialiniai tinklai. Socialinių tinklų poveikis žmogui. Socialinių tinklų pliusai ir minusai. Nauda. Žala. Įdomūs faktai apie socialinius tinklus. Dalykinė rodyklė. Literatūros sąrašas.


Mažiausiai vieną socialinį tinklą naudojantys lietuviai neabejotinu lyderiu išskyrė didžiausią ir įtakingiausią socialinį tinklą pasaulyje – Facebook. Šiuo metu Lietuvoje turime beveik 1,2 milijono Facebook vartotojų, o tai yra beveik 40 procentų visų šalies gyventojų.

Vienas populiariausių pasaulyje socialinių tinklų „Twitter“ Lietuvoje nerado savo vartotojų. 50% apklausos dalyvių nurodė, kad turi anketą šiame socialiniame tinkle, tačiau tik 20% iš jų yra aktyvūs socialinio tinklo vartotojai, visi kiti – tik stebi situaciją ir nieko nedaro.

Perspektyviausiu socialiniu tinklu Lietuvoje turėtume laikyti sparčiai populiarėjantį nuotraukų tobulinimo ir dalinimosi socialinį tinklą „Instagram“. Šiuo metu socialinis tinklas, kurį „Facebook‘as“ prieš metus nusipirko už 1 milijardą JAV dolerių, jau turi per 130 milijonų vartotojų visame pasaulyje.

Tarp apklaustųjų, populiarumu neišsiskyrė Rusijoje ypatingai populiarūs socialiniai tinklai „Vkontakte“ ir „Odnoklassniki“. Lietuvišką „Pinterest“ socialinio tinklo atitikmenį „Loveit.lt“ naudoja vos 3% apklausos dalyvių, o kadaise aukso amžių išgyvenusio One.lt savo asmenines anketas turi viso labo 19% respondentų, iš kurių tik 3% tikino, jog yra aktyvūs.

One.lt – vienareikšmiškai didžiausias lietuviškas socialinis tinklas, leidžiantis rašyti asmenines žinutes, stebėti draugų veiksmus, minimas kaip pažinčių portalas, tik didžioji dalis paslaugų yra mokamos.

Frype.lt – be socialinių bendravimo funkcijų turi ir MySpace iškėlusią funkciją – muzikos grotuvą, kuriuo galima klausyti įvairių atlikėjų internetu. Taip pat atlikėjai yra suinteresuoti kurti savo mini fan-klubus.

• Tarp iki 18 metų vartotojų populiariausi „Facebook“, „MySpace“ ir „Blogspot“.

•Kinų lankomiausi socialiniai tinklai – „Qzone“, „Sina Weibo“, „Renren“, tai JAV – „Facebook“, „Twitter“, „Linkedin“.

  • Microsoft Word 231 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3094 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Socialiniai tinklai referatas (2)
    9 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socialiniai tinklai referatas (2). (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniai-tinklai-referatas-2.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:00
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo