Statusų hierarchija grupėje, stigma, destigmatizacija


Statusų hierarchija grupėje, stigma, destigmatizacija. Statusų hierarchija grupėje. Besikeičiančioje Lietuvos visuomenėje mažėja sutarimas dėl skirtingos padėties žmonių teisių ir pareigų. Statusas (lot. Status- padėtis, būklė) teisinė padėtis. Statusas gali būti. Statusas remiasi grupės nario verte arba rangu. Statusų hierarchijos charakteristikos 1 statusų suderinimas - atspindi tai. Grupė, tai bendrai veikiančių žmonių visuma. Grupės nario padėtis grupės santykių sistemoje kitų jos narių požiūriu vadinama nario statusu. Statusas turi tiesioginės įtakos savęs vertinimui. Aukštesnį statusą turintys. Ne kiekvienoje grupėje statusų hierarchija - griežtai nusistovėjusi. Dėl šios priežasties grupėje paprastai vyksta statusų varžybos. Susiformavus statusų hierarchijai. Stigma – tai toks fenomenas, kai žmogus pasižymi kokiu nors fiziniu. Kai kurie autoriai teigia, kad stigmos skiriasi savo negatyvumu. Žmogus, turintis kokią nors stigmą. Stigmatizacijos teorijos Stigmatizavimui paaiškinti sukurta įvairių teorijų. Stigmatizacijos teorijos E. Jones (1984), remdamasis vaidmenų teorija. Stigmatizaciją lemiantys faktoriai Stigmarizavimas - tai galimybė apsiginti nuo nerimo. Tai yra visuma išorinių ir vidinių priemonių. Išorinės destigmatizacijos priemonės apima visuomenės švietimą ir visumą kitų būdų (įdarbinimą. Vidinės destigmatizacijos priemonės - pačių stigmatizuotųjų pastangos integruotis į visuomenę. Literatūra. A. Suslavičius “Socialinė psichologija” 1998m.

Statusas gali būti : Prisiskirtasis, tai statusas apibūdinamas remiantis biologiniais veiksniais,tačiau ne visada sutampa su įgimtu. Įgimtuoju statusu laikomi trys socialiniai statusai (lytis,tautybė,rasė). Pasiekimas (įgyjamas), tai statusas, kurį žmogus įgyja savo pastangų, norų dėka. Pasiekiamą statusą individas reguliuoja pats.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 82 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (1344 žodžiai)
  • Karolina
  • Statusų hierarchija grupėje, stigma, destigmatizacija
    10 - 4 balsai (-ų)
Statusų hierarchija grupėje, stigma, destigmatizacija. (2014 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/statusu-hierarchija-grupeje-stigma-destigmatizacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:17
×