Statusų herarchija


Statusų hierarchija. Statusų hierarchijos charakteristikos. Grupės. Pagrindiniai grupės požymiai. Keturios grupės formavimo pakopos. Kad grupė efektyviai veiktų reikia. Grupių rūšys. Formalios grupės. Neformalios grupės. Kitos grupių rūšys. Darna. Grupės atmosfera. Žmogaus statusai grupėje. Lyderis. Atstumtieji. Vidutinio statuso asmenys. Išvados. Literatūra.

Kiekvienoje visuomenėje, didžioji dauguma žmonių priklauso įvairiausioms grupėms, kaip šeimai, darbo kolektyvui, draugų grupei, įvairiausiems klubams ir t.t. Grupe galima laikyti, bet kurią žmonių bendriją, kurios narius vienija tie patys pomėgiai, bendri požymiai ir pan. Grupė nuo paprasto žmonių susibūrimo skiriasi tuo, kad grupės narius sieja bendravimo normos ir tikslai.

vyksta grupinis spaudimas, kad pakeistų grupės nario elgesį pagal tam tikras grupės normas.

Atstumtieji: Šie grupės nariai pasižymi prosocialaus elgesio trūkumu (Prosocialus Elgesys - Pagalba kitiems). Atstumtieji supranta savo bendravimo su kitais grupės nariais problemas. Jie užmezga mažai prasmingų pokalbių su kolegomis ir pan. Atstumtasis nėra populiarus asmuo, bet grupėje gali būti jį remiančių žmonių.

Teigiama jog asmens statusą lemiančius veiksnius galima skirstyti į dvi dideles grupes: invidualias ir socialinius.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1178 žodžiai)
  • Ceslovas
  • Statusų herarchija
    9 - 3 balsai (-ų)
Statusų herarchija. (2012 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/statusu-herarchija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:17
×