Stroop efekto pasireiškimas


Sąvokos Reakcijos laikas. Klasikinis Stroop efektas. Atvirkštinis Stroop efektas. Spalva , kuria parašytas žodis Žodžio prasmė Reakcijos laikas. Žodžio prasmė Spalva , kuria parašytas žodis Reakcijos laikas.


Garsus amerikiečių mokslininkas, John Ridley Stroop 1935m. paskelbė žodžių testą, kuris buvo aprašytas žurnale „Journal of Experimental Psychology“.

Mokslininko aprašyto tyrimo/testo tikslas – išsiaiškinti ar skiriasi reakcijos laikas ir skaitymo greitis, reaguojant į stimulo prasmę , kai prasmė ir spalva sutampa ir kai jos nesutampa. Mokslininko vardu pavadintas, Stroop tyrimas įrodė, kad jei užduotis yra kaip galima greičiau perskaityti spalvotai užrašytus žodžius, tai spalvingumas neįtakoja skaitymo greičio. Tačiau , jei užduotis – reaguoti į žodžio spalvą, tai pastebėta jog reakcijos laikas ilgesnis. Taipogi, reakcijos laikas yra greitesnis, kai rašalo spalva ir žodžio prasmė sutampa. Taip yra todėl , šis reiškinys ir yra vadinamas Stroop‘o efektu, nes norisi ištarti ir žodį, kuris yra užrašytas ir spalvą, kuria užrašytas , kyla konfliktas tarp žodžio reikšmės ir tarp vaizdinio spalvos suvokimo, dėl šios priežasties ir susidaro pauzės tarp žodžių arba kitaip reakcijos laiko skirtumai.

Šis tyrimas plačiai naudojamas įvairiuose tyrimuose, moksliniuose darbuose ar siauresniuose tyrimuose, nustatant Stroop įtakas. Šis testas padeda ugdyti ir labiau koncentruoti, bei stiprinti dėmesį, taip pat skatina naujų neuronų jungčių susidarymą reikalingų šiai užduočiai atlikti. Tačiau smegenys yra lanksčios ir dažnai gana greitai išmoksta prisitaikyti, pripranta. Kad taip nenutiktų, nerekomenduojama šį pratimą atlikti dažniau nei 3 kartus per savaitę.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1266 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Stroop efekto pasireiškimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Stroop efekto pasireiškimas. (2021 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/stroop-efekto-pasireiskimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 07:49
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo