Stroop efekto tyrimas (2)


Stroop efekto tyrimas laboratorinis darbas. Vilnius , 2017 Literatūros apžvalga. Rezultatai jų aptarimas. Reakcija į žodžio prasmę. Reakcija į žodžio spalvą. Reakcijos laikas reaguojant pagal prasmę ir spalvą. Reakcijos laiko palyginimas , kai sutapo žodžio prasmė su spalva ir nesutapo , kai reikėjo nustatyti žodžio prasmę. Reakcijos laiko palyginimas , kai sutapo žodžio prasmė su spalva ir nesutapo , kai reikėjo nustatyti žodžio spalvą. Reakcijos laikas , kai buvo nustatinėjamos skirtingos spalvos. Reakcijos laikas , kai buvo nustatinėjamos skirtingos prasmės. Iliuzija neveikia , nes greičiausiai buvo reaguojama į spalvas , ne į žodžio prasmę.


Stroop efektas yra vienas iš labiausiai žinomų reiškinių visame kognityviniame moksle ir iš tikrųjų psichologijoje plačiau. Tai taip pat yra vienas iš seniausių, apie kurį pranešė John Ridley Stroopo paskelbtoje versijoje jo disertacijos 1935. Pagrindine forma, užduotis yra įvardinti spalvą, kurioje spausdinamas žodis, ignoruojant patį žodį. Kai žodis yra spalvotas,nesuderinta rašalo spalva, tai yra labai sunku padaryti, ir dėl to atsiranda lėtas, klaidingas atsakymas.

Nuo pat eksperimentinės psichologijos pradžios buvo aišku, kad žodžiai yra greičiau skaitomi nei objektai ar jų savybės. Disertacijoje 1886, Cattell  net nuėjo taip toli, kad šis žodžių skaitymas yra automatinis dėl plačios praktikos, įvedant automatizavimo sąvoką pažinimo mokslas. Automatiniai procesai gali būti laikomi netyčiniais, nekontroliuojamais, nesąmoningais, ir greitais. Pagal automatizavimo paskyrą žmonės negali laikytis nurodymų neišklausyti, nes skaitymas negali būti "išjungtas"; taigi garantuojama, kad nesuderinami žodžiai sukels trikdžius, bandydami įvardinti spausdinimo spalvas.

Nuo pat pradžių kitas paplitęs Stroop trukdžių paaiškinimas buvo santykinis greitis. Apdorojimo sąskaita, kuri savo paprasčiausia forma teigė, kad spartesni procesai gali turėti įtakos lėtesniems procesams bet ne atvirkščiai. Taigi, žodžiai yra skaitomi greičiau, nei spalvos gali būti pavadintos, trikdžių rezultatai, kai užduotis yra pavadinti spalvas ir ignoruoti žodžius. Tai taip pat puikiai tinka kitam Stroop'u,i kad nebuvo jokio "atvirkštinio Stroop" įsikišimo, kai užduotis buvo skaityti žodžius ir ignoruoti spalvas: neskaidriai spalvotų žodžių skaitymo efektyvumas atitiko spausdintinių žodžių reikšmę standartiniame juodame raštelyje .

  • Microsoft Word 399 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1362 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Stroop efekto tyrimas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Stroop efekto tyrimas (2). (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/stroop-efekto-tyrimas-2.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 10:27
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo