Sveika gyvensena referatas



Nors vėžinės ląstelės palyginus su kitomis visada pirmauja ir pasisavina visas naudingiausias maisto savybes, tačiau jos turi ir minusų, yra galimybė jas išnaikinti natūraliai. Per didelis vėžinės ląstelės „gobšumas“ veda ją į pražūtį, nes ji netūrėdama saiko iš paprasto geriamo vandens pasiima daug gerų jo savybių, todėl didelis kiekis vandens jas tiesiog naikina, jos plyšta ir neatsistato.
Antioksidantai: žalia, juoda arbata, kakava. Alyvuogių aliejus, pomidorai, vynuogės, melionai. Taip pat svogūnai ir česnakai, nors jie neturi cheminių medžiagų reikalingų organizmui, tačiau turi imunitetą stiprinantį poveikį.
Lavinant ištvermę svarbu parinkti pratimus, kurie lavina tas organizmo sistemas,kurios yra atsakingos už aukštą darbingumo lygį ištvermės pratimuose.
Santykinis intensyvumas išreiškiamas % nuo maksimalaus širdies susitraukimų dažnio (ŠSD) arba % nuo maksimalaus deguonies sunaudojimo (MDS). MDS - tai rodiklis, atspindintis konkretaus individo aerobinių procesų galingumą. Atliekant nuosekliai sunkėjantį darbą, deguonies suvartojimas didėja proporcingai darbo galingumui, tačiau tik iki tam tikros ribos, kurią pasiekus, deguonies suvartojimas nebedidėja, nors darbo galingumas dar nėra maksimalus. Šis didžiausio suvartojamo deguonies kiekis ir vadinamas maksimaliu deguonies suvartojimu – MDS (angl. VO2max.) 40 – 60 % MDS laikomas vidutiniu (saikingu) intensyvumu.