Sveikatos rizikos veiksniai: virškinimo organų ligos



Kaip pamatuoti ištirti apskaičiuoti , ar rizikos veiksnys egzistuoja , ar sukelia problemą. Virškinimo organų sistemos ligos. Literatūra.
Kaip pamatuoti/ištirti/apskaičiuoti, ar rizikos veiksnys egzistuoja, ar sukelia problemą?
Kokias intervencijas, prevencijos programas siūlyti rizikos veiksniui išvengti, ar susilpninti jo veikimą
Opaligė, Gastrozofaginio refliukso liga, Dirgliosios žarnos sindromas, Hemarojus, Gastritas, kepenų ligos, kepenų tulžies pūslės ligos.
Nemodifikuojami (nepakeičiami/ nepakoreguojami) rizikos veiksniai ir kaip juos nustatyti
Viduriavimas ir vidurių užkietėjimas, kepenų ligos, gastroezofaginio refliukso ligos.
Padidėjęs kūno svoris, viduriuojama, pilvo skausmai, pilvo pūtimas.
Skatinti reguliarią fizinę veiklą, kuri padeda palaikyti sveiką kūno svorį, gerina virškinimo trakto judrumą ir gerina bendrą sveikatą. Tai gali būti įvairūs pratimai, tokie kaip vaikščiojimas, bėgimas, plaukimas ar treniruotės su svoriais. Skatinti gyventi ar dirbti aplinkoje, kuri yra saugi, švari ir sveika. Tai apima saugumo sąlygas, tinkamą oro kokybę, gerą higieną ir tinkamą darbo ergonomiką. Vengti kontakto su kenksmingomis medžiagomis, kurios gali pakenkti virškinimo sistemai. Tai gali būti toksinės cheminės medžiagos, pavojingi darbo sąlygos ar aplinkos tarša.
Virškinamojo trakto infekcijos, virusiniai hepatitai, bakterinės infekcijos, parazitinės infekcijos.
Higienos palaikymas, ypač rankų plovimas, saugus ir higieniškas maisto paruošimas, rinktis subalansuotą ir įvairią mitybą, skiepytis nuo virusinių infekcijų, kurios gali sukelti virškinimo organų ligas, pavyzdžiui, nuo hepatito A ir B virusų.
Diabetas, reumatoidinis artritas, osteoporozė, stresas ir psichiniai sutrikimai, kepenų ligos, kardiovaskulinės ligos, psichosocialiniai sutrikimai.
Virškinimo organų Sistema gali būti susijusi su įvairiomis gretutinėmis ligomis, kurios gali paveikti kitas kūno sistemas ir organus.
Reguliari medicininė priežiūra, sveika mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, streso valdymas, žalingų įpročių atsisakymas, higienos palaikymas, atidus vaistų vartojimas, genetinio paveldimumo įvertinimas.
Skrandžio dirginimas, rėmuo arba pykinimas, pilvo skausmas ar pūtimas, nuovargis, silpnumas, vėmimas.
Reguliariai lankytis pas gydytoją ir atlikti reikiamus sveikatos tikrinimus, siekiant anksti nustatyti ir gydyti bet kokias virškinimo sistemos problemas ar ligas.
Dirglumo žarnyno sindromas, stresinis gastritas ir skrandžio opa, streso sukeltas refliuksinis ezofagitas,
Pilvo skausmas ir diskomfortas, pilvo pūtimas ir virškinimo sutrikimas, stemplės deginimas, svorio svyravimai, skausmas skrandyje ar stemplėje, kepenų funkcijos sutrikimai.
Laikytis geros higienos taisyklių, tokių kaip reguliarus rankų plovimas, tinkama maisto paruošimo praktika ir tinkamas maisto saugojimas, kad būtų išvengta virškinimo trakto infekcijų.
Mityba turi didelę įtaką virškinimo sistemos sveikatai. Per didelis riebalų, cukraus ir maisto produktų, kuriuose yra mažai skaidulų, vartojimas gali sukelti perteklinį svorį, padidinti skrandžio rūgštingumą ir padidinti riziką susirgti opomis, gastritu ir kitomis virškinimo ligomis. Vartojant nepakankamai vaisių, daržovių ir skaidulų, gali sumažėti virškinimo trakto judrumas ir atsirasti viduriavimas ar kiti virškinimo sutrikimai.
Skatinti subalansuotą ir įvairią mitybą, kuri apima vaisius, daržoves, pilno grūdo produktus, liesą baltymą ir sveikus riebalus. Tai gali padėti išlaikyti sveiką kūno svorį, reguliuoti virškinimo procesus ir sumažinti virškinimo organų ligų riziką. Užtikrinti pakankamą miego kiekį ir gerus miego įpročius. Nepakankamas miegas gali turėti neigiamą poveikį virškinimo sistemos sveikatai ir padidinti ligų riziką.
- Microsoft Word 30 KB
- 2024 m.
- Lietuvių
- 5 puslapiai (1992 žodžiai)
- Universitetas
- Laura
-