Svorio problemos


Svorio problemos, mitybos sutrikimai, fermentai ir virškinimas. Ansvoris ir nutukimas. Lietuvos statistika. Kodėl ir kaip mesti svorį. Anoreksija. Anorekcijos padariniai. Kmi. Kaip apskaičiuoti KMI? Virškinimas. Baltimų virškinimas. Angliavandenių virškinimas. Riebalų virškinimas. Virškinimas burnoje. Virškinimo traktas. Fermentai. Maisto molekulių įsiurbimas. Virškinimas skrandyje.

Deivydas B; Lukas Š; Deivydas G; Ignas E; Rytis.

Nutukę ir antsvorio turintys žmonės kenčia nuo padidėjusio kraujospūdžio, dažniau serga širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu, patiria kitų sveikatos sutrikimų. Kaip mesti svorį?: Mažiau valgyti, rinktis produktus,kurių energetinė vertė mažesnė. Daugiau judėti, gyventi fiziškai aktyviau.

Organizmas kaip energijos šaltinį ima naudoti raumeninio audinio baltymus, nes ribalų atsargos išnaudotos. Lėtėja medžiagų apykaita, sumažėja kūno temperatūra, retėja pulsas. Sustoja kūno augimas ir brendimas. Sausėja oda, slenka plaukai, kreša kraujas. Apima silpnumas, niūrios mintys, sutrinka miegas.

Maisto medžiagų skaidymas į smulkesnes vadinamas – virškinimu. Virškinimas susideda iš mechaninių ir cheminių procesų, kurie vyksta virškinimo trakte.

Baltymus skaido proteazės. Prie šios grupės priskiriamas pepsinas,kurio išskiria liaukinės ląstelės skrandžio gleivinėje. Šis fermentas ilgas baltymų molekules sukarpo į trumpesnes atkarpas – peptidus. Kasoje yra kitas baltymų skaidytojas – tripsinas, kuris tesia pepsino pradėtą darbą.

Anglevandenius skaido karbohidrazė. Emilazė – atkerpa iš dviejų žiedų sudarytas maltozės molekules. Maltazė - sukarpo maltozės molekules į gliukozės molekules.

  • MS PowerPoint 382 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (477 žodžiai)
  • Lukas
  • Svorio problemos
    10 - 9 balsai (-ų)
Svorio problemos. (2015 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/svorio-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:14
×