Tarptautinės įmonės vystymosi stadijos


Įvadas. Tarptautinės įmonės vystymosi stadijos teorija. Tarptautinio verslo samprata. Tarptautinio verslo privalumai ir trūkumai. Tarptautinio verslo raida. Įmonės vystymosi stadijos. Keturi tarptautinės plėtros etapai. Įėjimo į rinką būdai. Tarptautinio verslo formos. Tarptautinės įmonės vystymosi stadijos pavyzdžiai. AB „Snaigė“ tarptautinė plėtra. UAB „Čili Holdings“ tarptautinė plėtra. IKEA tarptautinė plėta. Išvados. Summary (santrauka). Literatūra ir šaltiniai.

Šiame darbe nagrinėjant tarptautinės įmonės vystymosi stadijas, didelis dėmesys skirtas tarptautinio verslo plėtojimuisi. Tad galima teigti, kad šio darbo tema atskleista per tarptautinio verslo vystymąsi ir jo formas. Apžvelgta ir tarptautinio verslo raida nuo geografinių atradimų iki pasaulį užvaldžiusios globalizacijos. Taip pat darbe pateiktos visos pagrindinės koncepcijos, apibrėžiančios vidaus verslą, tinka ir tarptautiniam verslui.

Pateikti trijų įmonių pavyzdžiai analizuojami atsižvelgiant į darbe pateiktą paveikslą „Keturių tarptautinės plėtros etapai“. Aprašomos šios įmonės ir tarptautinės jų plėtros : lietuviškos įmonės - AB „Snaigė“, UAB „Čiki Holdings“ ir pasaulinė įmonė - IKEA. Darbe pasirinkti palyginamosios analizės ir atvejo analizės metodai leidžia suprasti, kuo šios įmonės išsiskiria iš kitų, kodėl jų veiklos strategijos ir tarptautinės plėtros labai sėkmingos, kodėl jos yra rinkos lyderės. Pasirinkti pavyzdžiai skiriasi plėtros būdais. Nagrinėjamas eksportas, kaip vienas į tarptautinę rinką įėjimo būdų, taip pat didelis dėmesys skirtas UAB „Čili Holdings“ ir IKEA verslo formai – franšizei bei tiesioginėms užsienio investicijoms.

Šio rašto darbo vienas iš pagrindinių uždavinių – teoriškai ir praktiškai atskleisti, kaip vystosi tarptautinė įmonė. Norint sužinoti tarptautinės įmonės plėtrą, svarbu atkreipti dėmesį ir į įmonės, esančios vietinėje rinkoje, vystymąsi. Darbe atsižvelgiama į tokius įmonės vystymosi punktus, kaip strategija, rinkos potencialas, įmonės struktūra ir vystymosi etapai. Tad praktinė dalis tarsi įrodo pirmoje rašto darbo dalyje aptartą teorinę medžiagą.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2013 m.
  • 25 puslapiai (6571 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Tarptautinės įmonės vystymosi stadijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinės įmonės vystymosi stadijos. (2013 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-imones-vystymosi-stadijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:36
×