Grupių vystymosi stadijos ir brandos lygis


Grupių vystymosi stadijos ir brandos lygis. Modulis socialinio darbo metodai socialinis darbas su grupe. Grupių vystymosi stadijos. Grupių dinamika apibūdinamas grupės vystymosi procesas. B. Tucman (1965) išskyrė 4 pagrindines stadija. Johnson ir Johnson. Abipusis draugiškumas ir pasitikėjimo pripažinimas (I formavimosi stadija) – nariai palaipsniui susipažįsta vienas su kitu. Subrendęs ir produktyvus funkcionavimas (IV veiklos stadija) – užsimezga identiškumo jausmas. Grupės brandos lygis. Grupėje vykstančius procesus labai sąlygoja grupės brandos lygis. Asmens keitimosi procesą galima pavaizduoti schema. Išskiriami 4 grupės brandos lygiai Testavimo – mandagumas.

Grupių dinamika apibūdinamas grupės vystymosi procesas, jai pereinant skirtingas raidos fazes, nusakomas skirtingu grupės narių bendravimo pobūdžiu.

Johnson ir Johnson (1979) išskyrė 7 grupės vystymosi stadijas: Metodų struktūros apibrėžimas ir orientacija (I formavimosi stadija) – darbo pradžioje grupės nariai rūpinasi tuo, ko iš jų tikimasi ir kokie yra bendri tikslai, nariai tikisi, kad vadovas paaiškins, kaip grupė funkcionuos ir jų asmeniniai interesai bus patenkinti. Metodų pripažinimas ir susipažinimas (I formavimosi stadija) – nariai priklauso nuo vadovo, kuris išaiškina grupės tikslus ir procedūras. Grupė paklūsta šioms procedūroms ir grupės tikslų vykdymui.

Grupės brandos lygis – tai grupės narių tarpusavio sąveikos pobūdžio nulemtas darbo stilius.

Išskiriami 4 grupės brandos lygiai: Testavimo – mandagumas, formalumas, įtampa, atsargumas; Kovos – paslėpti konfliktai, konfrontacija, grupelių susiformavimas, beviltiškumo jausmas; Organizavimosi - naujos darbo formos, naujos elgsenos normos, grįžtamasis ryšys, konfrontacija tik dalykiniame lygmenyje.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 54 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (394 žodžiai)
  • Karolina
  • Grupių vystymosi stadijos ir brandos lygis
    10 - 3 balsai (-ų)
Grupių vystymosi stadijos ir brandos lygis. (2014 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/grupiu-vystymosi-stadijos-ir-brandos-lygis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:44
×