Tarptautinių organizacijų vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje


Europos sajungos vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje. Tarptautiniu imoniu vaidmuo. Tarptautinių organizacijų reikšmė šiandieniniuose tarptautiniuose santykiuose. Siandieniniame pasaulyje logistikos. Tarptautiniu organizaciju pozymiai. Organizacijos šiuolaikiniame gyvenime. Valstybes vaidmuo tarptautineje prekyboje. Tarptautiniu organizaciju itaka prekybai. Tarptautines organizacijos savoka pozymiai ir kvalifikacija. Tarptautines organizacijos ir lietuvos vaidmuo jose.

Tarptautinių organizacijų vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje. Tarptautinių organizacijų pirmtakai. Tarptautinės organizacijos sąvoka ir bendra požymių charakteristika. Pagrindiniai tarptautinių organizacijų elementai. Tarptautinių organizacijų nuolatinė vidaus struktūra ir klasifikacija. Tarptautinių organizacijų vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje. Literatūra.

Nuolatiniai tarptautiniai junginiai, kuruos galima laikyti tolimais tarptautinių organizacijų pirmtakais, egzistavo dar Antikoje. Pirmiausia – tai karinės - politinės valstybių - miestų sąjungos. Senovės Graikijoje tokios sąjungos vadintos simachijomis. Labiausiai žinomos dvi simachijos – Peloponeso ir Atėnų. Joms buvo būdinga tai, kad kiekvienas simachijos narys turėjęs po vieną balsą bendrajame susirinkime, kuris laikytas aukščiausia sąjungos institucija.

Feodalinis susiskaldymas Viduramžiais neleido kurti tvirtų ir ilgalaikių tarptautinių junginių. Faktiškai buvo išnykęs skirtumas tarp asmeninių ir tarpvalstybinių santykių. Tik aktyvi kuriant tarpvalstybinius junginius buvo Katalikų Bažnyčia, kuri darė tiesioginę įtaką valstybių santykiams, stengdamasi įgyti ir politinio vadovavimo funkcijų.

Intensyvėjant valstybių prekybai, ėmė kurtis tarptautinės prekybos sąjungos. Jose pradėjo formuotis veiklos principai, vėliau naudoti tarptautinėse organizacijose. Geriausias tokios prekybos sąjungos pavyzdys – Hanza. Miestai, įėję į Hanzos sąjungą, ne tik prekiavo tarpusavyje, bet ir turėjo net savo kariuomenę ir laivyną komerciniams interesams apsaugoti. Pamažu buvo sukurta organizacinė sąjungos struktūra ir kai kurios nuolatinės institucijos. Hanzos prekybos sąjunga ilgainiui tapo itin svarbia ir reikšminga Baltijos jūros politine jėga, gyvavusia iki 1669 metų [9].

XVII a. Europos sustiprėjimas ir centrinės valdžios autoriteto augimas sąlygojo sudėtingesnius arptautinius santykius, kuriems dvišalės diplomatijos priemonių ėmė nepakakti [3]. Atsirado tarptautinės konferencijos kaip daugiašalės diplomatijos forumas. Pirmoji tokia onferencija buvo 1648 m. Vestfalijos taikos konferencija, kuri davė pradžią naujajai daugiašalio bendradarbiavimo formai.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (3314 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jovita
  • Tarptautinių organizacijų vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinių organizacijų vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniu-organizaciju-vaidmuo-siuolaikiniame-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:14
×