Taupymo procesas asmeniniuose finansuose


Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Asmeninių finansų valdymas. Asmeninių finansų samprata. Asmeninių finansų valdymas. Asmeninių finansų taupumo svarba ir jo alternetyvos. Asmeninių finansų taupymas. Indėlis, kaip taupymo alternatyva. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Asmeninio turto valdymas, lėšų kaupimas yra labai svarbūs. Svarbu, kad asmuo iš anksto galvotų apie ateitį ir ateities planus, numatytų investicijas, kurių reikės.

susidarius savo tikslų sąrašą. Tolesnis žingsnis į finansinę sėkmę – santaupų investavimas.

pinigai laikomi banke kaip indėlis arba einamojoje sąskaitoje, o investuojant – perkami vertybiniai

Apibendrinant, paprastas ir saugus būdas taupyti yra indėliai. Pinigai yra saugūs ir mokamos palūkanos, taigi gaunama ir šiokia tokia grąža.

Nuo indėlio tipo ir laikotarpio skiriasi ir indėlio palūkanų dydis. Žemiau palyginsime dviejų indėlių tipų teikiamas palūkanas.

Taigi, galima būtų teigti, kad investuoti į terminuotąjį indėlį labiausiai apsimokėtų ,,Luminor“ banke, nes dauguma indėlį palieka metams, o Luminor bankas tuo metu siūlo didžiausią grąžą.

Apibendrinant, pelningesnis ir didesnė grąžą nešantis būtų terminuotasis indėlis. Tai pat šiios rūšies indėlių siūlo kur kas daugiau bankų, nei kaupiamojo indėlio, tačiau taupyti gali padėti abu indėlių variantai.

Asmeninius finansus būtina planuoti ir tinkamai valdyti savo pajamas bei turtą, siekiant patenkinti gyvenimiškus poreikius. Tam, kad būtų įgyvendinti tikslai be kokios nors išorinės pagalbos, reikia į juos tinkamai žvelgti ir tvarkant kasdieninę, ne tik pajamų, bet ir išlaidų apskaitą.

Nusprendus taupyti bet kokią sumą, svarbu tuos pinigus atsidėti iš karto, prieš pradedant tvarkyti net svarbiausias išlaidas. Patikimas ir paprastas būdas taupyti yra banko indėliai. Bankai siūlo terminuotosius ir kaupiamuosiu indėlius, tačiau didesnes grąžas galima gauti su terminuotoju indėliu, šios rūšies indėliai teikia didesnes palūkanas klientams nei kaupiamieji indėliai.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2319 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Taupymo procesas asmeniniuose finansuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Taupymo procesas asmeniniuose finansuose. (2019 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/taupymo-procesas-asmeniniuose-finansuose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 17:39
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo