Teisinis reguliavimas 2


Teisinio reguliavimo stadijos. Nesant teisinio reguliavimo. Teisinis reguliavimas apima.

Įvadas. Teisinis reguliavimas. Teisinio reguliavimo objektas. Teisinio reguliavimo ir teisės sampratos ryšys. Teisinio reguliavimo objekto konkretinimas. Teisinio reguliavimo metodai. Teisinio reguliavimo stadijos. Valstybinis reguliavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nuo senų laikų žinoma, kad nė viena žmonių visuomenė negali normaliai gyvuoti ir vystytis, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio normos ir taisyklės. Šiais laikais kiekvienas žmogus gyvena valstybės forma organizuotoje ir teisės normų reguliuojamoje visuomenėje. Kiekvienoje valstybėje veikia joje priimti įstatymai, kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius, tam kad valstybėje vyrautų tvarka ir drausmė. Teisė egzistuoja tik veikdama ir reguliuodama žmonių santykius.

Kiekvienoje valstybėje galioja daug įvairių įstatymų, teisės aktų, kuriuose sureguliuoti svarbiausi šalies visuomeniniai santykiai: nustatytos žmogaus teisės ir pareigos, atsakomybės formos ir kt. Norint perkelti teisinę žmonių sąmonę į veiksmus, iškyla teisinio reguliavimo reikšmė. Juk praktiškai nefunkcionuojanti teisė – o tokia ji būtų nesant teisinio reguliavimo – turi tik formalią reikšmę. Jis reikšmingas tuo, kad tampa idėjiniu visos teisės sistemos užsakovu . Iš jo poreikių kyla atitinkamos orientacijos teisinės idėjos, teisinės normos, teisinės organizacijos procedūros. Visos teisės sąvokos įsiprasmina kaip teisinio poveikio žmonių elgesiui priemonės, o pati teisėkūra – kaip tokių priemonių gamyba. Todėl teisinis reguliavimas yra viena iš svarbiausių ir pradinių teisės teorijos kriterijų, nuo kurios pažinimo ir teisinis reguliavimas – tai tokia socialinio reguliavimo rūšis arba forma, kai poveikis žmonių elgesiui yra daromas teisės normomis ir teisės principais.

Reguliuoti žmonių elgesį – tai įvairiais draudimais, įpareigojimais ir leidimais nustatant pareigas ir teises, žmonių elgesį nukreipti tam tikrų vertybių linkme. Pirmiausia yra siekiama, kad žmonių bendravimas būtų pagrįstas lygiaverčiais mainais, abipuse nauda, vienoda įvairių interesų apsauga. Teisinis reguliavimas apima valstybinių teisėkūros institucijų veiklą rengiant teisines nuostatas ir teisines priemones jų galiojimui užtikrinti. Rengiant reglamentavimo tipą, metodus, būdus. Nustato normines reguliavimo priemones, kurios reikalingos normaliam pilietinės visuomenės ir jos institucijų gyvavimui. Taip pat teisinis reguliavimas apima ir visuomeninių santykių dalyvių veiklą.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (2809 žodžiai)
  • Kolegija
  • M
  • Teisinis reguliavimas 2
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teisinis reguliavimas 2. (2010 m.). https://www.mokslobaze.lt/teisinis-reguliavimas2.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 21 d. 12:37
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo