Veiksmingas lyderis – koks jis turėtų būti?



Įvadas. Sąvokos ir paaiškinimai. Lyderio savybės. Lyderio tipai. Lyderio savybės. Veiksmingas lyderis. Žinomiausi pasaulio ir Lietuvos lyderiai. Išvados. Literatūra. Priedas.
Šiuolaikinėje visuomenėje apie lyderius, lyderystę ir lyderiavimą yra kalbama vis daugiau ir tai tampa vis aktualiau. Tiek organizacijose, tiek šeimoje, tiek draugų rate atsiranda vienas asmuo, kuris labiau išsiskiria iš kitų ir tampa dominuojančiu, tokį asmenį mums priimta vadinti – lyderiu. Pasirinkau temą „Veiksmingas lyderis – koks jis turėtų būti?“, kad galėčiau išsiaiškinti ir sužinoti koks turėtų būti veiksmingas lyderis. Šiame savo darbe noriu pristatyti įvairių autorių išskiriamas lyderio, lyderystės, lyderiavimo sąvokas ir paaiškinimus, pristatyti pagrindines lyderio savybes, atskleisti koks lyderis yra veiksmingas ir supažindinti su žinomiausiais pasaulio ir Lietuvos lyderiais.
Darbo tikslas - išnagrinėti ir apibendrinti medžiagą, koks turėtų būti veiksmingas lyderis.
Lyderiavimas įtraukia kitus: darbuotojus ir sekėjus. Suprantama, kad be žmonių, kuriems reikia vadovauti, visos lyderio savybės yra nereikalingos. („Vadybos pagrindai“ , R. Vanagas, L. Vyšniauskienė , Vilnius, 2012)
Lyderiavimas kyla iš socialinės įtakos proceso. Lyderiavimas įtraukia grupės narius ir sekėjus. Tarp lyderio ir sekėjų susiformuoja konkretūs tarpusavio priklausomybės santykiai. („Vadybos pagrindai“, R. Vanagas, L. Vyšniauskienė, Vilnius, 2012)
Apibendrinant šias sąvokas ir paaiškinimus, galima sakyti, kad lyderiavimas = lyderis + lyderystė. Aš taip manau todėl, kad be lyderio, kuris padeda pasiekti tikslus ir daro įtaką kitiems, nebus lyderystės, kuriai yra reikalingas žmogus, su tam tikromis savybėmis, o be šių dviejų nebus ir lyderiavimo. Taigi lyderiavimas, lyderis ir lyderystė yra susiję tarpusavyje ir vienas kitą papildo.
Dažniausiai teorinėse nuostatose akcentuojama charizmatinių lyderių patrauklumo galia ir poreikis daryti įtaką kitiems. Lyderiavimo teorijose išskiriami tam tikri lyderių tipai pagal tai, kaip jais tampama:
Remiantis šiais lyderiavimo teorijose išskiriamais lyderio tipais, galima sakyti, kad tradicinis ir charizmatinis lyderis yra patys stipriausi, nes tradicinis lyderis jau gimsta tokiu, o charizmatinis lyderis turi išskirtines savybes, kurios traukia žmones ir verčia juo sekti.
- Microsoft Word 2026 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 13 puslapių (1579 žodžiai)
- Kolegija
- Rasita
-