Venera ir Merkurijus


Venera ir Merkurijus. Planetų grupės. Planetos skirstomos į dvi grupes žemės grupės planetas didžiąsias planetas. Didžiosios planetos. Jupiteris saturnas neptūnas uranas. Žemės grupės planetos. Merkurijus venera žemė marsas. Svarbiausias požymis, skiriantis vieną grupę nuo kitos. Žemės grupės planetos lėčiau sukasi apie savo ašis. Arčiausiai Saulės skriejanti. Merkurijaus paviršius panašus į Mėnulio labai nelygus. Paviršius ir atmosfera. Merkurijaus apšviestosios pusės temperatūra siekia 290—430 °C. Įdomūs faktai.  Per ilgą Merkurijaus naktį temperatūra nukrinta iki -163 °C. Venera. Venera – antroji pagal atstumą nuo Saulės planeta (tarp Merkurijaus ir Žemės. Paviršius. Veneros paviršius nelygus, nusėtas uolienų luitų. Jos atmosfera labai tanki, sudaryta iš anglies dioksido( ~96%). Sandara. ~3000 km spindulio branduolys iš geležies ir nikelio (manoma. Veneros sukimos ašis beveik statmena orbitos plokšumai.

Jos atmosfera labai tanki, sudaryta iš anglies dioksido( ~96%), azoto(~3,5%), vandens garų(~0,2%) ir kt. Planetos paviršiuje atmosferos slėgis net 90kartų didesnis negu prie Žemės paviršiaus. 45-65km aukštyje Venerą gaubia du sieros rūgšties lašelių debesų sluoksniai su juos skiriančia lengva miglele. Lašeliai atspindi ~75% Saulės šviesos. Bet, didelis anglies dioksido kiekis, vandens garai ir sieros dioksidas sukuria stiprų „šiltnamio efektą“ ir temperatūrą pakelia iki 470°C. Dėl stiprios cirkuliacijos aukštesniuose atmosferos sluoksniuose temperatūra mažai skiriasi ašigaliuose ir pusiaujyje, dieną ir naktį. Viršutiniuose sluoksniuose pučia pastovus rytų vėjas, kurio greitis siekia iki 100km/h. Apatiniame sluoksnyje gali būti ir smulkių sieros kristalėlių.

  • Astronomija Skaidrės
  • MS PowerPoint 523 KB
  • 2014 m.
  • 26 puslapiai (666 žodžiai)
  • Ernesta
  • Venera ir Merkurijus
    10 - 4 balsai (-ų)
Venera ir Merkurijus. (2014 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/venera-ir-merkurijus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:19
×