Verslo kūrimas ir plėtra egzamino konspektas


Verslo idėjos plėtotės svarba. Kūrybiškumas verslo idėjų plėtotės procese. Galimybių ieškojimas ir formavimas. Naujų idėjų generavimas. Idėjų vertinimas ir atranka. Verslo idėjų įgyvendinimo planavimas. Verslo idėjos formulavimas. Verslo idėjos detalizavimas verslo plane. Verslo įmonės vizija. Verslo įmonės misija. Verslo įmonės tikslai , vertybės Įmonės ištekliai resursai. Išorinių išteklių panaudojimo ekonominis pagrindimas. Verslo įmonė kaip socialinė ekonominė sistema. Verslas , verslininkystė , verslumas – esmė , prasmė , skatinantys veiksniai , kliūtys. Verslo valdymo tikslai įmonėje. Verslo plano kūrimas ir jo įvykdomumo tikrinimas. Veiksniai , turintys įtakos sėkmingam verslo įmonės konkuravimui ES. Valdymo sprendimo sąvoka ir kiti pagrindai. Valdymo sprendimų priėmimo būdų pasirinkimas. Verslo planavimas. Verslo planas. Verslo pokyčių vadyba. Ryšių su klientais vadyba versle. Produktų vadyba versle. Projektų vadyba versle. Kokybės vadyba. Rizikos valdymas versle. Strateginis valdymas versle.


Renkant informaciją ir idėjas yra svarbiausia kiekybė, yra nemažai būdų, kurie gali padėti ieškoti rinkos galimybių, bei jas formuoti, nereiktų užsilikti ties viena “genialia” idėja, reikia turėti jų daug ir jas filtruoti – “Kodėl?” veiksmingumas, ieškoti įkvėpimo nežinomuose dalykuose, išbandyti naujoves, pagrindinių vartotojų stebėjimas, tyrinėti ribas ir jas peržengti.

Išradingumas, drąsa, kūrybingumas – svarbiausios verslininko savybės, tačiau netreniruojamos silpnėja. Vienas iš metodų kaip galima generuoti idėjas, tai naujų idėjų paieška, surenkama žmonių grupė, pageidautina vartotojai ir pasakomas jų tikslas, generuoti naujas idėjas – taisyklės : draudžiama kritikuoti kitų idėjas, reikia kelti kuo daugiau idėjų ( brain storm smegenų šturmas ), pageidaujama išsakyti kuo originalesnes, neįprastas idėjas, siūloma sujungti idėjas ir kurti naujų idėjų kombinacijas.

Idėjų plėtotės ir proceso vienas iš tikslų yra atsijoti iš daugybės idėjų, gal 5 ar 10, vienintelę ir svarbiausią, kurią yra planuojama įgyvendinti. Visas tikslas yra atmesti mažiau perspektyvias idėjas pradžioje, kad maksimalūs ištekliai būtų nukreipti stiprinti perspektyviausias idėjas. Išrinkta idėja ne tik pati sėkmingiausia, bet ir geriausiai atitinkanti asmeninius tikslus, gebėjimus, išteklius bei norą rizikuoti. Verslo idėjų vertinimas paprastai yra dviejų etapų procesas, kurį sudaro stambi atranka ir detalesnis, griežtesnis pirmąjį etapą praėjusių idėjų vertinimas. Galutinis viso idėjų plėtotės proceso rezultatas – stipri ir įgyvendinama verslo idėja, kurią vėliau galima išsamiai ir struktūriškai išreikšti verslo plane.

Pats veiksmingiausias planavimas yra kūrybiškai nustatyti visus tuos elementus, kurie galėtų būti idėjos įgyvendinimo kliūtys. Planavimas gali įveikti būsimas kliūtis. Jis gali pašalinti, sumažinti jų poveikį, jas apeiti arba net paversti pranašumu. Jis gali paskatinti toliau formuoti ir plėtoti savo verslo idėją.

Kliūtys, su kuriomis bus susiduriama, yra įvairios – pradedant konkurentų reakcija į techninės praktinės patirties stoką, lėšų trūkumu ir baigiant nesugebėjimu apsaugoti savo idėją. Kliūčių įveikimas arba supratimas, kad turite savo idėją grąžinti perdirbti į ankstesnį idėjų plėtotės procesą, apsaugos jus nuo didelių nusivylimų vėliau tikrajame įgyvendinimo procese.

Labai svarbu analizuojant save išsiaiškinti, ko tikimasi pasiekti pradėjus savo verslą. Motyvai gali būti įvairūs: nuo finansinės naudos iki siekio pagerinti savo visuomeninę padėtį ar sukurti patogias darbo sąlygas leidžiančias derinti darbą ir šeimyninę atsakomybę. Galima turėti profesinių ir asmeninių tikslų. Tam, kad apibrėžti tikslus yra naudojamas pratimas kuris suskirsto juos į grupes: 1. Pinigai : kiek, kada, kokia forma? 2. Darbo laikas : darbo dienos trukmė, atostogos, grafiko lankstumas? 3. Koks yra rizikos kiekis? 4. Streso lygis? 5. Koks yra darbo pobūdis? Ir tt.

Verslo plano rašymas tėra paprastas ilgalaikių tikslų, vertinimų ir prognozių išdėstymas popieriuje. Parengus verslo planą, neprivaloma aklai sekti kiekvienu konkrečiu jo punktu. Kai tik gaunama naujos informacijos ar įgyjama patirtis, užsibrėžti tikslai ir prognozės kinta. Ypač svarbu į verslo planą įrašyti naujus skaičiavimus, paremtus dabartine informacija. Taigi, verslo plano rengimas nėra kas nors ypatingo, tiesiog jis rašomas, kad padėtų apsispręsti, atskleisti įvairius neaiškumus ir silpnąsias vietas.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2025 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1780 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kajus
  • Verslo kūrimas ir plėtra egzamino konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo kūrimas ir plėtra egzamino konspektas. (2025 m.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-kurimas-ir-pletra-egzamino-konspektas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 17:23
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo