Verslo kūrimas organizavimas ir plėtra


Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Verslo įmonių kūrimo priežastys. Įmonės tikslai. Verslo plėtros skatinimas ir kliūtys. Valstybės skatinimas. Verslo plėtros kliūtys. Verslo aplinka. Išorinė verslo įmonės aplinka. Teisinė aplinka. Kultūrinė aplinka. Socialinė aplinka. Ekonominė aplinka. Geografinė aplinka. Demografinė aplinka. Politinė aplinka. Technologinė aplinka. Konkurencinė aplinka. Vidinė verslo įmonės aplinka. Kreditoriai. Darbuotojai. Vartotojai. Tiekėjai. Verslo skatinimas. Hipotekos esmė versle. Verslo inkubatoriai. Reguliavimo priemonės. Teisinis reguliavimas. Administracinis reguliavimas. Ūkinė veikla. Juridinės verslininkystės formos. verslo įmonių steigimo bendra tvarka. verslo klasifikavimas ir jo principai. Juridinės verslininkystės formos. Ekonominiai verslo principai. Verslo principai. Verslo rizika. Įmonės finansavimo šaltiniai. Išoriniai finansavimo šaltiniai. Įmonių obligacijos. Valstybės leidžiamos obligacijos. Vidiniai finansavimo šaltiniai. Pelnas ir nuostoliai. Įdėjimų (investicijų) sritys. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Šių dienų ekonomika yra sudėtingos būklės, tad kiekviena įmonė stengiasi rūpintis savo finansais, darbo aplinkas, tikslais, gamybos realizavimu, vartotojais bei skatinimo priemonėmis, kurios yra būtinos norint pagerinti darbuotojų veiklą. Kiekvienas iš šių aspektų atspindi efektyviai dirbančios įmonės veiklą. Šio darbo esmė – sutelkti dėmesį į būtinas sąlygas, siekiant turėti stabiliai ir be nuostolių dirbančią įmonę.

Darbo objektas – verslo kūrimas, organizavimas ir plėtra.

Darbo tikslas – atlikus verslo kūrimo, organizavimo ir plėtros teorinę analizę, ištirti verslo svarbą ir atsakyti į iškeltus uždavinius.

Darbo uždaviniai:

Atskleisti įmonių atsiradimo priežastis ir tikslus;

Supažindinti su verslo aplinka, jos svarba;

Atskleisti juridinės verslininkystės formas;

Apžvelgti ekonominius verslo principus;

Supažindinti su verslo finansavimo šaltiniais.

Tyrimo metodai:

Mokslinės literatūros analizė;

Pirminių ir antrinių duomenų analizė.

Darbo struktūros paaiškinimas: Darbą sudaro 5 dalys, kuriose atliekama mokslinės literatūros analizė. Darbe analizuojama informacija apie įmonių veiklą, pagrindinius aspektus, dėl kurių egzistuoja įmonės.

1.1 Įmonės tikslai

Reikia nusistatyti taip, jog įmonė būtu pajėgi susimokėti už medžiagas, nebūtų nuostolinga gaminti ir išlaikyti firmą.

Kokią dalį galima skirti rezervui, kaip tai padaryti, kokiomis priemonėmis tai bus pasiekta, iš ko tai bus sudaryta.

Kokiomis investicinėmis ir finansavimo programas turi panaudoti įmonė, kokia yra jų apimtis ir iš ko susideda tos programos.

Įmonė gali pasirinkti žemesnių už konkurento kainų politiką arba bet kokią kitokią pasirinkti kainų politiką.

Išlaidas, kurias tiesiogiai nulemia gamybos procesas, šios išlaidos skirstomos į kintamas ir pastovias gamybos išlaidas;

Tai yra įmonės ekonominiai produkcijos gamybos rezultatai. 

Dauguma pasaulio šalių finansuoja verslą, nors metodai ir mastai šalyse skiriasi. Šiuo metu yra trys pagrindiniai pagalbos teikimo būdai:

Pagalbos tikslas yra leisti verslininkams palankiomis sąlygomis naudotis komercinių sistemų kreditais, net neturint reikiamo užstato. Ypač noriai kreditai teikiami toms įmonėms, kurios rengiasi įdiegti į gamybą naujas technologijas, tobulinti gaminamą produkciją arba kurti visiškai naują. Inkubatorių tyrimai įrodė, jog per penkerius metus padėta įkurti daugiau kaip 2700 įmonių.

Valstybė gali alternatyviai skolinti verslui per finansinę instituciją arba komercinius bankus. Verslininkams taikomos tokios finansinės formos kaip:

tiesioginės ir dalinės paskolos iš savo šalies biudžeto mažoms įmonėms,

garantuojamieji kreditai,

Taip pat vyriausybė gali trukdyti verslininkams, norintiems steigti savo verslą. Laisvo ėjimo į rinką apribojimai labai mažina verslininkui aktyvumą. Vyriausybei itin reguliuojant tam tikra rinką, toje rinkoje didėja gamintojų išlaidos, tai savo ruožtu mažina pelną ir norą užsiimti verslu. Galimos ėjimo į rinką kliūtys :

Administracinės (leidimai, licenzijos),

Vyriausybės politika, kuri didina einamosios veiklos išlaidas, mažina mažų įmonių pelną ir trukdo verslui plėtotis, todėl svarbiausi sprendimai, didinantys įmonės išlaidas yra:

nebus sudaryta palanki verslui aplinka.

Taigi svarbiausias veiksnys yra pats verslininkas. Tačiau kiekviena nauja veikla pavojinga verslininkui. Norint sėkmingai pasirinkti verslą reikia numatyti tikslus, galimybes, o čia jau atsiranda rizika. Pagrindinių rizikos sričių įvertinimas ir tikslų nustatymas padeda išvengti nereikalingų nuostolių.

Didėjančios Lietuvos gyventojų realios pajamos sukuria prielaidas paslaugų verslui išsivystyti;

Kiekvieną verslo įmonę supa makroaplinkos veiksniai (išorinė verslo įmonės aplinka) - ekonominė aplinka, socialinė – kultūrinė aplinka, teisinė aplinka, geografinė aplinka, demografinė aplinka, politinė aplinka, konkurencinė aplinka, technologinė aplinka ir mikroaplinkos veiksniai (vidinė verslo įmonės aplinka) – kreditoriai, tiekėjai, vartotojai, darbuotojai.

2.1.1 Išorinė verslo įmonės aplinka

Išorinė aplinka smarkiai įtakoja privatų verslą, kiekvienas veiksnys yra savaip svarbus ir konkrečiai paveikia verslą. išorinė aplinka veikia tiek įmonę, tiek jos specialiąją aplinką, su kuria kartu sudaro sudėtingą terpę, kurioje veikia įmonė. išorinės aplinkos pokyčiai gali iš esmės paveikti ir netgi pakeisti specialiosios aplinkos komponentų poveikį įmonei, todėl toks poveikis irgi nagrinėtinas. Kiekvieną komponentas bus apibūdintas smulkiau.

2.1.2 Teisinė aplinka

Norint teisėtai plėtoti smulkųjį verslą, verslininkas privalo laikytis daugybės įstatymų ir kitų teisės aktų, kurie reglamentuoja įvairiausius jos aspektus ir gerai išmanyti valstybėje galiojančius įstatymus, ribojančius parduoti tam tikras prekes ar teikti paslaugas. Kai kurioms prekėms reikalingos licencijos, pvz. norint prekiauti alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais, pirotechnika ir pan. Paslaugos taip pat turi būti legaliai įteisintos. Įstatymus ir teisės aktus priima Seimas, kitus išleidžia Vyriausybė arba atitinkama ministerija. Teisės aktai reglamentuoja įmonę ir kaip subjektą, ir jos darbo santykius,

  • Microsoft Word 208 KB
  • 2015 m.
  • 45 puslapiai (10899 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Verslo kūrimas organizavimas ir plėtra
    8 - 1 balsai (-ų)
Verslo kūrimas organizavimas ir plėtra. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-kurimas-organizavimas-ir-pletra.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:47
×