Vibracija ir triukšmas



Vibracija ir triukšmas. Tikslai. Vibracija. Visą kūną veikianti vibracija. Rankas veikianti vibracija. Neigiamas vibracijos poveikis priklauso nuo. Vibracinė liga. Simptomai. Kaip sumažinti vibraciją? Triukšmas. Triukšmo įtaka darbuotojams. Triukšmo poveikį žmogaus organizmui galime suskirstyti į specifinį ir nespecifinį. Leidžiamas triukšmo lygis. Triukšmas odontologijoje. Triukšmo poveikio profilaktika. Išvados.
Apibūdinti, kas yra vibracija ir triukšmas; Įvardinti jų sukeliamas ligas; Pateikti būdus, kaip sumažinti vibracijos ir triukšmo įtaką žmogui.
Vibracija – kietojo kūno pasikartojantys judesiai (virpesiai) apie pusiausvyros padėtį. Dažniausiai sąvoka vibracija suprantama, kaip mašinos technologinio proceso nepageidaujamas rezultatas, lemiantis darbuotojo saugą ir sveikatą.
Galima sakyti mes visi susiduriame su maža vibracija, skirtumas yra tas, kad vienus ji veikia ilga laiką, o kitus tik trumpai. Žalingą vibracijos poveikį sustiprina nepalankios klimatinės sąlygos (šaltis, drėgmė), veiksniai, turintys įtakos periferinei kraujo apytakai (rūkymas, kai kurie medikamentai, darbo aplinkoje esančios cheminės medžiagos).
Vibracijos dažnių spektro, vibracijos dydžio; poveikio trukmės, darbo ir poilsio pertraukų režimo; rankų jėgos, reikalingos įrankiui laikyti, jo dydžio; darbuotojo delnų, rankų ir kūno padėties; vibracijos veikiamo delno ploto dydžio; vibracija generuojančio įrenginio techninės būklės; darbuotojo patirties ir darbo pobūdžio.
Iš pradžių pacientas skundžiasi užtirpimu, „skruzdėlyčių bėgiojimu“, greitu rankų nuovargiu, silpnumu plaštakų srityje, kartais – mėšlungio reiškiniais pirštuose. Blyškumas pirštų galuose, pirštų oda paprastai sustorėjusi ir suskirdusi. Nagai trapūs, pakitusios formos, patamsėję. Oda šalta ir drėgna.
Laikikliai ir panašios priemonės su antivibraciniais aptaisais, gali padėti išvengti būtinybės liesti vibruojančius paviršius. Elastinės medžiagos. Aplink vibruojančias rankenas vyniojama guma arba kitokios elastinės medžiagos gali suteikti patogumo.
Specifiniam poveikiui priklauso: akustinė trauma klausos nuovargis triukšmo įtakoje išsivystęs kurtumas.
Vibracija yra skirstoma į bendrąją ir rankas veikiančią. Vibracija sukelia vibracinę ligą. Siekiant išvengti vibracijos naudojami antivibraciniai aptaisai. Triukšmo pavojingumą nulemia ne tik jo intensyvumas, bet ir poveikio trukmė. Veikdamas nervų sistemą, triukšmas sukelia įvairius negalavimus. Siekiant išvengti triukšmo naudojami įvairūs ausų kamšteliai.
- MS PowerPoint 4155 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 31 puslapis (892 žodžiai)
- Kolegija
- Greta
-