Vibracija referatas (2)



Įvadas. Vibracija. Vibracija klasifikacija. Vibracijos poveikis žmogaus organizmui. Fiziologinės vibracijos pasekmės. Vibracijos matavimas. Vibracijos higieninis įvertinimas. Vibracijos sumažinimas ir ligų išvengimas. Išvados.
pastovią, kurios kontroliuojamo parametro dydis keičiasi ne daugiau kaip 2 kartus (6dB), kai stebime ne trumpiau kaip 1 minutę;
plačiajuostė, kurios kontroliuojamo parametro dydis 1/3 oktavos dažnių juostoje 6 kartus (15dB) ar mažiau viršija dydžius gretimose 1/3 oktavos dažnių juostose;
technologinė vibracija, pagal darbo sąlygų charakteristikas skirstoma į:
Vibracijai ilgą laiką intensyviai veikiant visą kūną,
•pirmiausia pažeidžiama nervų sistemą, pavargstama, žmogus darosi irzlus, jam skauda galvą, pykina, apima depresija, prasideda neurozė.
•Gali sutrikti ir pusiausvyra (svaigsta galva), t.y., pažeidžiamas vestibiuliarinis aparatas
•Dažnai sutrinka net klausa ir virškinimas.
•Vyrams gali atsirasti impotencija, o moterims sutrinka mėnesinės.
Vibracija gali sukelti vibracinę ligą. organizme gali atsirasti negrįžtamų pakitimų ir žmogus gali likti invalidu. Vibracinės ligos pirmieji požymiai susiję su rankų ar pėdų užtirpimu. Vėliau vibracinę ligą lydi tokie reiškiniai kaip pagreitėjęs organizmo nuovargis, galvos svaigimas, dažni ir stiprūs galvos skausmai, rankų ir galvos drebėjimas, regos susilpnėjimas. Apie 47 % visų profesinių susirgimų Lietuvoje susiję su vibracijos poveikiu. Pastebėta, kad žmonės paprastai skundžiasi tų organų negalavimais, kurių rezonansiniai vibracijos dažniai sutinkami darbo aplinkoje. Pavyzdžiui, krūtinės ir pilvo skausmai pasireiškia esant 4 -10 Hz dažnio vibracijai, nugaros skausmais paprastai skundžiamasi, kai yra 8 - 12 Hz dažnio vibracija, o galvos skausmas, akių nuovargis susijęs su 10 - 20 Hz dažnio vibracija.
Poveikis regai. Ištirta, kad vibracija labiausiai veikia regą ir motorinę sistemą. Pastovioji vibracija yra žalingesne nei nepastovioji. Regai labiausiai kenkia 10 - 25 Hz dažnio vibracija. Virpesių amplitudė yra esminis žalingą poveikį sąlygojantis faktorius. Spėjama, kad rega suprastėja dėl vaizdo judėjimo tinklainėje, vaizdui 'išsiliejant". Ištirta (Moseley ir Griffin (1986)), kad esant žemesniems nei 3 Hz dažniams, skaitoma greičiau ir klaidų padaroma mažiau, kai virpa lik monitorius, o ne visas stebėtojas. Tačiau, esant didesniems dažniams skirtumas beveik nepastebimas. Labai didelę įtaką turi ir skaitomų raidžių, skaitmenų dydis. Jeigu Jis mažesnis nei 10 min regos kampo, ir ypač, kai mažesnis nei 6 min, tokį tekstą yra labai sunku skaityti veikiant vibracijai.
- Microsoft Word 106 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 12 puslapių (2204 žodžiai)
- Kolegija
- Tadas
-