Žaidimai lietuvių kalbos pamokai


Žaidimai lietuvių kalbos pamokai savarankiškas darbas. Tema. Kalbos garsų apibendrinimas. Ar tai - balsė , ar – priebalsė. Skardus priebalsis tai - raudona kortelė o duslus priebalsis. Geltona kortelė. Geltoną kortelę. Raudonas korteles. Skardusis priebalsis. Neišskiriami garsai – Neišskiriamos raidės. Tema. Prisimink daiktavardį ir būdvardį. Kietas – vyr. Kieta – mot. Lengva – mot. Lengvas – vyr. Tema. Sinonimai. Tema. Viskas apie daiktavardį ir būdvardį. Plačiašakis ąžuolas. Siauras takelis. Gilus šulinys. Sunkus krepšys. Mūrinis namas. Tyli naktis. Klasei. Tema. Reikšminės žodžio dalys. Uog -, darb -, skalb -, sod -, kalb -, sak -, dain. Gėl -, siuv -, žuv -, gyd -, kirp -, gryb -, stat. Literatūros sąrašas.

Tada ji pakviečia pirmąjį mokinį, pavyzdžiui, Tomą, kuris kreida užrašo lentoje pirmąją abėcėlės raidę – tai A. Tada mokinys grįžta į savo vietą, o mokytoja kviečia kitą mokinį, pavyzdžiui, Agnę, kuri atėjusi prie lentos užrašo sekančią raidę – tai Ą. Jai grįžus į savo suolą kviečiamas vėl kitas mokinys, kuris turi parašyti raidę B ir t. t. Jei kuris nors iš mokinių suklysta turi duoti fantą (kokį nors savo daiktą). Kai lentoje užrašomos visos abėcėlės raidės, mokytoja pasako, kad dabar suklydusieji, kurie davė fantą, turės jį išsipirkti, pasakydami eilės tvarka visą abėcėlę. Kelias minutes mokytoja leidžia pasikartoti (gali kartoti net visa klasė, raides tardami garsiai, kad būtų lengviau įsiminti). Tada mokytoja parodo pirmąjį daiktą ir kuriam vaikui jis priklauso turi pasakyti visą abėcėlę. Jei vaikas pasako gerai, jam daiktas grąžinamas, o jei jis labai painiojasi, nemoka abėcėlės – tai daiktas nors ir grąžinamas, bet liepiama dar pasimokyti, o žinias patikrinti galima kitą dieną.

  • Pedagogika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2000 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irena
  • Žaidimai lietuvių kalbos pamokai
    10 - 5 balsai (-ų)
Žaidimai lietuvių kalbos pamokai. (2015 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/zaidimai-lietuviu-kalbos-pamokai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 05:37
×