Žaislo reikšmė, rūšys, panaudojimo ir ugdomosios galimybės



Žaislo reikšmė, rūšys,. Panaudojimo ir. Ugdomosios galimybės. Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas. Įvadas. Žaislo istorija. Žaislo reikšmė. Žaislų rūšys. Žaislų rušys. Panaudojimo ir ugdomosios galimybės. Atitikmenys. Panaudojimo ir ugdomosios galimybės. Lėlė. Panaudojimo ir ugdomosios galimybės. Tekstūra. Panaudojimo ir ugdomosios galimybės. Proporcija. Panaudojimo ir ugdomosios galimybės. „Blogi žaislai“. Panaudojimo ir ugdymosi galimybės. Šiuolaikinių žaislų problemos. Panaudojimo ir ugdomosios galimybės. Kalbos raida. Panaudojimo ir ugdymosi galimybės. Fizinis aktyvumas. Panaudojimo ir ugdymosi galimybės. Pažinimas. Panaudojimo ir ugdymosi galimybės. Socialinė ir emocinė raida. Panaudojimo ir ugdymosi galimybės. Reikalavimai. Panaudojimo ir ugdymosi galimybės. Tinkamas pasirinkimas. Apibendrinimas. Literatūra.
Pirmiausia vaikų žaislai ir žaidimai sudomino pedagogus ir psichologus, po to, kai Sigmund Freud ir Jean Piaget pradėjo teigti savo įžvalgas apie vaikystės patirtis, kurios virsta brandžios asmenybės elementais. Ankstyviausias žinomas veikalas apie žaidimus pasirodė 13a. – „Libro del Acedrex“, kuriame minimi šachmatai, kauliukai, nardai ir astrologiniai žaidimai (Blaževičius, 2011). Seniausieji archeologams žinomi žaislai – 4500 metų senumo (Kong, Wong, 2018).
Pirmieji vaikų žaislai buvo figūrėlės iš medžio, molio, akmens. Tačiau tik vėlesniais laikais jie įgijo ugdomąją meninę raišką. Lietuvoje populiariausias suaugusiųjų žaidimas buvo šaškės. Istoriniuose šaltiniuose šio žaidimo ypatumai aprašomi dar devintajame amžiuje, arabų šaltiniuose (Blaževičius, 2011) . Yra žinoma, kad gerokai seniau, Ia. pr. Kr. Senovės Graikijoje buvo žaidžiama kauliukais. Dažniausiai buvo lošiama iš pinigų.
Išsamesnis vaiko pramogų dokumentavimas aptinkamas 17amžiuje, Jean Heroard dienoraštyje, kuriame jis aprašo Prancūzijos karaliaus Henriko IV sūnaus kasdienybę. Rašoma, kad berniukas žaidė su arkliuku, vilkeliu ir vėjo malūnėliu. Sulaukęs 17mėn vaikas gavo smuiką, vėliau mušė būgną ir žaidė tenisą, karpė popierinius karpinius, žaidė su kamuoliu, prisukamu balandžiu, kortomis, šachmatais, lėlėmis, šaudė iš lanko (Blaževičius, 2011).
Žaislas, tai – reikmė skirta žaidimui ir pramogai, tačiau kartu ir vaiko psichinio vystymosi priemonė. Tai ugdymo priemonė, kuri padeda įgyvendinti ugdymo uždavinius.
- MS PowerPoint 10739 KB
- 2021 m.
- Lietuvių
- 36 puslapiai (1765 žodžiai)
- Universitetas
- Simona
-