Žemės teisė referatas


Įvadas. Žemės teisės, kaip savarankiškos teisės šakos, požymiai. Žemės teisės dalykas, metodai ir principai. Žemės teisiniai santykiai. Žemės teisės santykis su aplinkosaugos teise ir kitomis teisės šakomis. Žemės teisės šaltiniai. Žemės teisės šaltinių samprata ir klasifikavimas. ES teisės aktai ir tarptautiniai susitarimai kaip žemės teisės šaltiniai. Bendrieji ir specialūs žemės teisės normų šaltiniai. Teismų precedentai kaip žemės teisės šaltiniai. Praktinė užduotis suklasifikuoti ir grafiškai pavaizduoti žemės teisės šaltinius. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Taigi, žemės teisė yra savarankiška Lietuvos teisės sistemos šaka, reguliuojanti žemės nuosavybės, naudojimo, valdymo, apsaugos santykius ir nustatanti žemės santykių subjektų teises ir pareigas, atsakomybę bei žemės ginčų nagrinėjimo ir sprendimo tvarką.

Referato tikslas – išanalizuoti žemės teisės, kaip savarankiškos teisės šakos, požymius, šaltinius ir santykį su kitomis teisės šakomis. Taip pat suklasifikuoti ir grafiškai pavaizduoti žemės teisės šaltinius.

Tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:

1.Išnagrinėti žemės teisės dalyką, metodus ir principus.

2.Išanalizuoti žemės teisinius santykius.

3.Apibrėžti žemės teisė santykį su kitomis teisės šakomis.

4.Išnagrinėti žemės teisės šaltinius.

5.Suklasifikuoti ir grafiškai pavaizduoti žemės teisės šaltinius.

Referatą sudaro trys dalys. Darbo dalies pabaigoje pateikiamos apibendrinančios išvados ir susistemintas naudotų literatūros šaltinių sąrašas.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 195 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (4574 žodžiai)
  • Kristina
  • Žemės teisė referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žemės teisė referatas. (2013 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-teise-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:29
×