Teisės šakos ir jų bendroji charakteristika


Teises sakos referatas. Teisės šakų katalogas ir bendra jų charakteristika. Teises saku katalogas. Pagrindiniu teises šakų charakteristika. Civilinio proceso skaidrės. Teises teorija skaidres. Pagrindines teises sakos referatas. Civilinio proceso teisė charakteristika. Civiline teise skaidres. "teisės šakos".

Teisės šakų katalogas ir bendra jų charakteristika. Konstitucinė teisė. Viešoji teisė. Privatinė teisė. Administracinė teisė. Finansų teisė. Baudžiamoji teisė. Civilinė teisė. Civilinio proceso teisė. Darbo teisė. Šeimos teisė. Santuokos teisė. Žemės teisė. Tarptautinė teisė.

Viešosios teisės šakos reguliuoja santykius, pagrįstus subordinacijos principu. Šie santykiai susiklosto viešojo administravimo srityje, t. y. valstybei, savivaldybėms ar jų institucijoms arba pareigūnams įgyvendinant valdžios funkcijas. Viena iš šalių yra valstybė, savivaldybė ar jų įgaliotos institucijos, kurių nurodymus kita šalis privalo vykdyti. Viešosios teisės grupei priklauso baudžiamoji, administracinė, mokesčių ir t. t. teisė. Todėl Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas, kiti mokesčių įstatymai, mokesčių poįstatyminiai teisės aktai priklauso Lietuvos viešajai teisei. Šie teisės aktai reglamentuoja mokesčių mokėtojų ir valstybės institucijų santykius, kylančius dėl mokesčių, rinkliavų, įmokų apskaičiavimo, deklaravimo, mokėjimo, išieškojimo, ir ginčų nagrinėjimo tvarką.. Už mokesčių įstatymų pažeidimus nustatyta ir taikoma ne tik ekonominė (finansinė), bet ir administracinė, baudžiamoji atsakomybė.

Privatinė teisė reguliuoja santykius tarp privačių subjektų. Čia šalių santykiai pagrįsti šalių lygybės principu. Privatinės teisės šakos yra civilinė teisė, komercinė, arba prekybos, teisė kaip sudedamoji civilinės teisės dalis, šeimos teisė, autorių teisė ir t. t. Pagrindinis kriterijus, pagal kurį nustatoma, kuriai teisės sričiai priklauso teisės aktas, yra teisinio santykio pobūdžio ir turinio nustatymas: tai civilinis santykis ar santykis, kurį reguliuoja viešoji teisė.

Baudžiamoji teisė – viešosios teisės dalis, sudaryta iš teisės normų, kuriomis veiklos yra uždraudžiamos ir įvardijamos kaip baudžiamosios ir už kurias yra nustatomos sankcijos. Baudžiamosios teisės taisyklės yra tiksliai apibrėžtos ir negali būti keičiamos, jų privaloma laikytis ir besąligiškai vykdyti.

  • MS PowerPoint 21 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (1826 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Teisės šakos ir jų bendroji charakteristika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teisės šakos ir jų bendroji charakteristika. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/teises-sakos-ir-ju-bendroji-charakteristika.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 19:51
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo