AB „Linas“ finansinės būklės analizė


Įvadas. Finansinės analizės teoriniai pagrindai. Finansinės analizės samprata. Finansinės analizės rūšys. Finansinių santykinių rodiklių sistemos naudojimas. AB "Linas" finansinės būklės analizė. AB „Linas“ veiklos apibūdinimas. AB „Linas” balanso ir pelno/nuostolių ataskaitų horizontalioji ir vertikalioji analizės. AB ,,Linas” balanso horizontali ir vertikali analizė. AB ,,Linas” pelno (nuostolio) ataskaitos horizontalioji analizė. AB „Linas“ veiklos rezultatai ir finansinė būklės analizė. AB "Linas" santykinių finansinių rodiklių analizė. AB „Linas“ ir šakos finansinių santykinių rodiklių palyginimas. AB „Linas“ bankroto tikimybės prognozavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Atlikti įmonės 2011-2013 metų pelningumo, trumpalaikio ir ilgalaikio mokumo bei veiklos efektyvumo rodiklių analizę ir gautus rodiklius palyginti su ūkio šakos rodikliais;

Darbo metodai. Literatūros šaltinių teorinė analizė, finansinės atskaitomybės dokumentų, santykinių finansinių rodiklių analizė bei palyginimas, finansiniai kompiuteriniai skaičiavimai.

Šiame skyriuje bus nagrinėjama finansinės analizės samprata, jos tikslai, objektas ir uždaviniai. Bus susipažinta su analizės rūšimis ir būdais, kurie padeda tikslingai nustatyti įmonės finansinę būklę ir veiklos rezultatus. Išanalizuoti pagrindiniai finansiniai santykiniai rodikliai ir jų rezultatų žinojimo svarba.

Šis metodas taip pat labai patogus vertinat ir analizuojant įmonės biudžetinius rodiklius, nes, nepriklausomai nuo planuojamo pajamų augimo, leidžia įvertinti, kaip efektyviai bus naudojami kiti įmonės ištekliai toms pajamoms gauti: kokia įmonės pardavimų dalis skiriama darbuotojų darbo užmokesčiui, reklamai, kokią dalį įmonės turto sudaro atsargos ir pan. (Finansų valdymas, Verslo žinios konsultacijos vadovui, 2005, p. 6)

Analizuojant įmonės finansinę būklę svarbu suprasti šių rodiklių prasmę, skaičiavimo metodiką ir taikymo ypatumus. Todėl pagrindiniai santykiniai rodikliai bus aptarti išsamiau.

Pelningumo rodikliai. Nustatyti įmonės pelningumą yra viena iš pagrindinių finansinės analizės tikslų. Pelningumas yra svarbus elementas užtikrinantis įmonės išlikimą bei suteikiantis patenkinamą grąžą akcininkams. Pelningumas yra ekonominio stiprumo signalas, kuris padeda tvirtai palaikyti gerus santykius tiek su klientais, tiek su tiekėjais. Istorinis pelningumas yra svarbus elementas nustatant įmonės ateities lūkesčius. (Christian V. Peterson, Thomas Plenborg, 2012, p. 93)

Likvidumo rodikliai. Likvidumas yra labai svarbus rodiklis bet kuriam verslui. Nelikvidi įmonė negali apmokėti savo sąskaitų ar atlikti pelningas investicijas, ir tam tikrais atvejais likvidumo trūkumas sukelia bankrotą. Todėl svarbu išanalizuoti trumpalaikio likvidumo riziką.

Trumpalaikio likvidumo rizikos analizė atskleidžia bendrovės gebėjimą patenkinti visus trumpalaikius įsipareigojimus suėjus terminui. (Christian V. Peterson, Thomas Plenborg, 2012, p.150)

Šiame skyriuje pateikta trumpa informacija apie AB „Linas“ veiklą. Pateikta AB „Linas“ susisteminta finansinių ataskaitų analizės informacija. Išanalizuoti santykiniai finansiniai rodikliai ir nustatytos jų kitimo priežastys.

AB „Linas” balanso ir pelno/nuostolių ataskaitų horizontalioji ir vertikalioji analizės

Šiame skyriuje bus analizuojami AB „Linas“ balanso ir pelno (nuostolio) ataskaitos straipsnių struktūra ir kitimas.

Horizontaliąja analize vadiname dviejų ar daugiau metų finansinių ataskaitų duomenų palyginimas.

AB „Linas“ ilgalaikio ir trumpalaikio turto sudedamųjų dalių dinamikos analizė pateikta 1 priede, o pagrindinių straipsnių pokyčiai 2011 – 2013 metais pavaizduoti 2.2 paveiksle.

Diagramoje pateikta įmonės ilgalaikio ir trumpalaikio turto dinamikos pokyčiai 2011 - 2013 metais. Iš pateiktų duomenų galime matyti, kad didžiausi pokyčiai vyko įmonės ilgalaikiame turte. Per visą analizuojamąjį laikotarpį įmonės ilgalaikis turtas sumažėjo 49,25 %, tam didžiausią įtaką turėjo staigus įmonės finansinio turto sumažėjimas, per visą analizuojamąjį laikotarpį jo vertė sumažėjo net 36,39 %. Didžiausi pokyčiai vyko 2013 metais, kur finansinis turtas sumažėjo 6,5 mln. litų ir tai sudarė 36,06 %. Tai įvyko dėl finansinio turto nuvertėjimo. Taip pat didesni pasikeitimai vyko ir materialiajame įmonės turte. Materialaus turto vertė analizuojamu laikotarpiu sumažėjo. Vėlgi didžiausias mažėjimas vyko 2013 metais, čia materialusis turtas sumažėjo 27,38 % t.y. 0,5 mln. litų.

Įmonės trumpalaikis turtas analizuojamu laikotarpiu turėjo tendenciją didėti. Per visą analizuojamą laikotarpį balansinė trumpalaikio turto vertė padidėjo daugiau nei 7,5 mln. litų. Didžiausias augimas vyko 2012 metais, kur turto vertė lyginant su 2011 metais išaugo truputį daugiau nei 4 mln. litų ir tai sudarė 36,18 %. Šiam augimui 2012 metais didžiausią įtaką turėjo smarkiai padidėjusios per vienerius metus gautinos sumos ir įsipareigojimai. Įmonės atsargos ir nebaigtos vykdyti sutartys analizuojamu laikotarpiu tendencingai didėjo. Per visą tiriamąjį laikotarpį jos išaugo nuo 6,8 mln. iki 10,5 mln. Įmonės grynieji pinigai 2011 – 2013 metais tai mažėjo, tai didėjo. 2011 metais įmonės grynieji pinigai siekė beveik 1mln. litų, o 2012 metais jie ženkliai sumažėjo iki 92 tūkst. litų, tačiau 2013 metais jie išaugo iki 1,4 mln. litų.

  • Microsoft Word 249 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (6267 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • AB „Linas“ finansinės būklės analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
AB „Linas“ finansinės būklės analizė. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/ab-linas-finansines-bukles-analize.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:03
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo