AB „Utenos trikotažas“ grynąjį pelną lemiančių veiksnių ekonometrinė analizė



Įvadas. Grynojo pelno ir jį lemiančių veiksnių teorinis išsiaiškinimas. Pelno ekonominė reikšmė ir jo analizė. Grynąjį pelną lemiantys veiksniai. Grynąjį pelną lemiančių veiksnių teorinis modelis. AB „Utenos trikotažas“ grynąjį pelną lemiančių veiksnių ekonometrinis tyrimas. Duomenų pasiskirstymo pagal skaitines charakteristikas analizė. Duomenų normalumo tikrinimas. Modelio prielaidų tikrinimas. Sudaryto modelio reikšmingumo tikrinimas. Išvados. Literatūra. Priedai.
Tyrimo aktualumas. Šiandieninės rinkos ekonomikos sąlygomis pelno didinimu suinteresuotas kiekvienas turto savininkas, nepriklausomai nuo įmonės dydžio ir veiklos pobūdžio. Nė viena įmonės analizė neapsieina be finansinių koeficientų, kurių pagrindu yra sprendžiama apie įmonės pelningumą, likvidumą, apyvartumą ir pan., panaudojimo. Pakankamai informatyvus rodiklis yra pats pelno dydis, parodantis, ar įmonė turės potencialą investicijoms atlikti ir tuo pačiu –augti.
Tikslas – atlikti AB „Utenos trikotažas“ grynąjį pelną lemiančių veiksnių ekonometrinį tyrimą.
Apibendrinant galima teigti, kad grynąjį pelną lemiančius vidinius veiksnius įmonės gali valdyti priimdamos teisingus sprendimus, o išorinius veiksnius gali tik stebėti ir atitinkamai reaguoti į juos, nes tiesiogiai jų paveikti negali.
Siekiant įvertinti AB „Utenos trikotažas“ grynąjį pelną, pasirinktas vienas priklausomas kintamasis – grynasis pelnas ir nepriklausomi kintamieji – eksporto pardavimai ir pardavimai Lietuvoje. Bus tiriami 2001 – 2015 metai. Sumos pateiktos tūkstančiais litų.
Analizuojant duomenis buvo apskaičiuotas grynojo pelno, eksporto ir pardavimų Lietuvoje vidurkis, mediana, moda ir standartinis nuokrypis.
Eksportas per 2001 – 2015 metus vidutiniškai sudarė 78,68 tūkst. Lt., pardavimai Lietuvoje – 10,39 tūkst. Lt., o grynojo pelno įmonė vidutiniškai uždirbo 5,14 tūkst. Lt. Dažniausiai pasikartojanti eksporto suma buvo 81,90 tūkst. Lt, pardavimų Lietuvoje – 11,27 tųkst. Lt., grynojo pelno – 2,09 tūkst. Lt. Tai parodo moda. Standartinis nuokrypis parodo atsitiktinio dydžio įgyjamų reikšmių sklaidą per vidurkį. Tai reiškia, kad eksportas gali svyruoti nuo 78,68+33,92 tūkst. Lt. iki 78,68-33,92 tūkst. Lt., pardavimai Lietuvoje nuo 10,39+3,78 tūkst. Lt. iki 10,39-3,78 tūkst. Lt. Grynojo pelno svyravimas buvo nuo 5,14+6,39 tūkst. Lt. iki 5,14+6,39 tūkst. Lt.
- Microsoft Word 44 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 16 puslapių (1690 žodžiai)
- Universitetas
- Dovilė
-