Alkoholių savybės ir poveikis organizmui



Alkoholis. Alkoholis – organinis. Jei naudojamas be papildomų patikslinimų alkoholis paprastai suprantamas kaip etilo alkoholis arba etanolis (C2H5OH). Alkoholių savybės. Vienhidroksiliai alkoholiai – amfoteriniai junginiai. Alkoholio poveikis organizmui. Naujausi moksliniai tyrimai kalba apie tai. Nėra nė vieno. Kodėl žmogus nuo alkoholio kvailėja? Kodėl žmogus nuo alkoholio praranda protą. Jeigu alkoholis vartojamas pernelyg dažnai smegenų ląstelės miršta daug greičiau. Kasa. Pernelyg dažnas alkoholio vartojimas yra viena pagrindinių pankreatito. Kraujo spaudimas. Netgi ir saikingas. Kepenys. Dėl nuolatinio alkoholio vartojimo žmogaus kepenyse gali pradėti kauptis riebalai. Skrandis. Dėl alkoholio skrandyje esančios ląstelės pradeda gaminti per didelį kiekį skrandžio rūgščių. Krūtinė. Vos viena taurelė alkoholio per dieną gali padidinti krūties vėžio riziką. Kiek laiko išlieka alkoholis. Asmenims, kurių medžiagų apykaita normali.
Jei naudojamas be papildomų patikslinimų alkoholis paprastai suprantamas kaip etilo alkoholis arba etanolis (C2H5OH). Gėrimai, turintys etilo alkoholio, vadinami alkoholiniais gėrimais.
Vienhidroksiliai alkoholiai – amfoteriniai junginiai. Alkoholių molekulėje kovalentinis ryšys tarp deguonies ir vandenilio yra stipriai poliarizuotas ir lengvai nutrūksta, todėl alkoholiai yra geri protonų donorai. Tai lemia jų rūgštines savybes, nors jos, kaip ir vandens, yra silpnos. Kita vertus, alkoholiai, turėdami deguonies atomą su dviem laisvom elektronų porom, gali prisijungti protonus. Taip pasireiškia alkoholių bazinės savybės, kurios taip pat yra silpnos. Vandeniniai alkoholių tirpalai indikatorių spalvos nekeičia. Įsitikinkite tuo į etanolį (spiritą) įmerkę raudono ir mėlyno lakmuso arba universalaus indikatoriaus popierėlio juosteles.
Naujausi moksliniai tyrimai kalba apie tai, kad net ir nedidelis alkoholio kiekis yra žalingas, tačiau jo žala auga proporcingai su kiekiu – kuo jis didesnis, tuo labiau sau kenkiame. Jis sukelia tiek tiesioginę žalą – kepenų ligas, vėžinius susirgimus, tiek ir netiesioginę – dėl alkoholio vartojimo sukeliamos avarijos, patiriamos traumos. Pastebėta, kad traumų ir įvairiausių išorinių pažeidimų pasitaiko būtent savaitgaliais.
Nėra nė vieno žmogaus organo, kuriam nekenktų alkoholis, bet patys didžiausi pasikeitimai vyksta galvos smegenyse. Bokalas alaus, stiklinė vyno, taurelė degtinės - juose esantis spiritas kartu su krauju patenka į smegenis ir intensyviai ardo galvos smegenų žievę.