Antrinės žaliavos dailės ir technologijos pamokose


Įvadas. Analitinė dalis. Antrinių žaliavų panaudojimas. Antrinių žaliavų panaudojimo reikšmė vaiko kompetencijų ugdymui. Sukurtų darbų trumpi aprašymai iš antrinių žaliavų. Išvados. Šaltiniai. Priedai.


Naudojant kūrybai antrines žaliavas, vaikai įgauna supratimą, kad kai kurias medžiagas – atliekas, galima sėkmingai panaudoti antrą kartą. Nuo mažens vaikai yra pratinami, jog reikia tausoti gamtos išteklius ir dažnai vietoj naujų piešimo sąsiuvinių, spalvoto kartono ir kt., vaikai savo kūrybinėje veikloje naudoja saugias, estetiškas antrines žaliavas. Vaikai dažnai patys renkasi kūrybą iš antrinių žaliavų nei iš įprastų dailės priemonių. Būtina surengti parodą. Vaikai vertina bei džiaugiasi rūbeliais, kurie yra sukurti panaudojant buities atliekas (plastikiniai maišeliai, saldainių popierėliai, įvairios pakuotės, folija ir kt.). Tenkindami vaikų poreikį kurti iš netradicinių priemonių, būtina organizuoti įvairius renginius, kuriuose reikia puoštis pačių sukurtais rūbais. Naujų daiktų kūrimas iš antrinių žaliavų teigiamai veikia vaikų mąstymo ir dėmesio ugdymą, skatina pastabumą, lavina meninį skonį, plėtoja kūrybingumą. Ugdymo aplinka turėtų būti kūrybiška, žadinanti vaikų smalsumą, vaizduotę, saviraišką, mąstymo lankstumą ir išradingumą. Tokioje aplinkoje vaikai skatinami savo kūrybą perteikti įvairiomis priemonėmis ir būdais, jiems sudaromos sąlygos įžvelgti, pastebėti, eksperimentuoti, išgyventi kūrybos bei atradimo džiaugsmą, ugdytis palankumą savitumui.

Sapnų gaudyklė (priedas nr. 1). Priemonės – vienkartinis plastmasinis puodelis, žirklės, siūlų likučiai, dvipusė lipni juostelė. Eiga – su žirklėmis iškirpau puodelio višų, gavosi lankas. Lanką apvyniojau dvipuse lipnia juostele ir ant viršaus glaudžiai vyniojau siūlą. Taip siūlas prilipo prie lanko. Paėmiau 1 metro ilgio siūlą ir lanko viduje pradėjau pinti kilpas. Iš kitos spalvos siūlų pasidariau „plunksnas“ ir pririšau prie lanko. Štai puiki sapnų gaudyklė!

  • Dailė Referatas
  • Microsoft Word 6931 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1225 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laputemr
  • Antrinės žaliavos dailės ir technologijos pamokose
    10 - 7 balsai (-ų)
Antrinės žaliavos dailės ir technologijos pamokose. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/antrines-zaliavos-dailes-ir-technologijos-pamokose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:33
×