Baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės


Baudziamaja atsakomybe salinanciu aplinkybiu samprata. Skaidrės baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės. Baudziamaja atsakomybe salinanciu aplinkybiu rusys.

Baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės. Baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių samprata, rūšys ir trumpa jų charakteristika. Būtinoji gintis ir jos teisėtumo sąlygos. Tariamoji gintis.

Norint įvertinti tariamosios ginties teisinius padarinius, reikia vadovautis faktinės klaidos taisyklėmis. Jei, esant faktinei klaidai, eliminuojama asmens tyčia ir neatsargumas, tuomet baudžiamoji atsakomybė negalima. Toks teisinis vertinimas egzistuoja todėl, kad asmuo ne tik nesupranta, bet, atsižvelgiant į bylos aplinkybes, neturi ir negali suprasti, kad visuomenei pavojingo kėsinimosi nėra. Vertinant konkrečią situaciją prieinama išvados, kad lygiai taip pat šioje situacijoje pasielgtų didesnė žmonių dalis. Tačiau jei vertinant tam tikrą situaciją nusprendžiama, kad pagal bylos aplinkybes asmuo turėjo ir galėjo suprasti, kad kėsinimosi nėra, tai už kilusius padarinius atsakoma pagal įstatymą bendrais pagrindais. Tačiau, akivaizdu, kad esant formulei „turėjo ir galėjo”, asmens veiksmai bus įvertinti kaip padaryti dėl neatsargumo.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (3781 žodžiai)
  • Veslava
  • Baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės. (2013 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamaja-atsakomybe-salinancios-aplinkybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:50
×