Bendravimo psichologija



Bendravimas – tai dviejų, ar daugiau, žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu yra perduodama informacija, patenkinami įvairūs poreikiai: tokie kaip saugumas dominavimo saviraiškai ir kt. Bendravimas padeda giliau pažinti save, suprasti tai kas mes esame iš tikrųjų. Mes mokame bendrauti ar ne, esame malonūs ar ne, gauname atsakymus bendraudami ar ne. Realus nesutampa su idealiu, tačiau jo galima siekti. Esmė ta, kad nesutacharakteris – tai asmenybės bruožai būdingi tik tam žmogui. Charakteris formuojasi pagal temperamentą ir aplinkybes, pagal artimųjų pasaulėžiūrą, intelektą, emocijų išraišką. Charakteris formuojasi gyvenimo eigoje.
žmonės pagal charakterį. Intravertai (pasyvesnio charakterio žmonėaš vaizdas – tai vaizdinių ir sprendimų apie save sistema. Ji yra pastovi, iš dalies įsisąmoninta ir aš vaizdas gali būti: 1) normalus 2) pernemaistingi – tai sunkūs žmonės. Paprastai, jų akys primerktos lyg tave tyrinėtų, smalsūs, daug klausinėja, o klausimai siejasi su mūsų asmeniniu gyvenimu ir toks mandagumas peržengia rsocialiai suvokiamas objektas nėra pasyvus ir abejingas. Suvokiamas žmogus stengiasi pakeisti suvokėjo vaizdinius sau palankia linkme.
Socialiniam suvokėjui – subjektui yra aktualu ne tiek pats objektas, o to objekto reikšmė ir vertė jam.
Socialinių objektų suvokimas labiau susijęs su emocijomis nei negivų, o emocijos labiau susijusios su suvokėjo veiklos motyvu.
Bendraujant su nepažįstamu žm. , dėmesys pirmiausia atkreipiamas į labiausiai pastebimus dalykus, todėl žmogaus suvokimą pistereotipas – supaprastintas tam tikros žmonių grupės įvaizdis. Jis fiksuoja tik kai kuriuos tai grupei būdingus bruožus.
Stereotipai gali būti: labai paplitę ir nelabai paplitę. Klaidingi (trukdantys bendrauti) ir teisingi (leidžianesame linkę neįvertinti kitų žmonių elgesio išorinių priežasčių bei sakyti toks jo charakteris, ir sykiu pervertinti savo elgesio išorines priežastis bei sakyti, kad poelgius lemia aplinkybės.
Spręsdami apie žmones, svarbesnėmis laikome neigiamas, o ne teigiamas savybes. (dažnai tam, kad palankiau įvertinti save).
žmonės yra linkę klijuoti kitiems etiketes (labiau pastebimos pageidaujamos savybės nei nepageidauemocijos – tai tam tikru momentu kylantis išgyvenimas, kuris parodo kaip žmogus vertina situaciją, susijusią su jo poreikių patenkinimu tuo metu. Jaemocijas nusako ne tik 1) neverbalinė išraiška, bet ir 2) verbalinė išraiška (žmogus gali jas tiesiog pavadinti).
- Microsoft Word 24 KB
- 2010 m.
- 8 puslapiai (2963 žodžiai)
-