Brolių ir seserų santykiai lietuvių liaudies dainose


Įvadas. Dėstomoji dalis Brolio ir sesers santykiai liaudies dainose ir pasakose. Brolio ir sesers meilė, ištikimybė pasakose. Brolio ir sesers santykiai anuomet ir dabar. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Kiekvienoje šiuolaikinėje šeimoje vyrauja skirtingi tarpusavio santykių ypatumai bei bendravimo įgūdžiai, tad apie juos mes galėtume kalbėti labai daug ir plačiai. Tačiau nedaugelis iš mūsų žino kokie tarpusavio santykiai buvo liaudies dainose ir pasakose senovėje. Gana daug pasakojimų apie praeities santykius galime rasti senose knygose, pasakose, taip pat santykius atskleidžia ir mokykliniai vadovėliai. Tačiau retas, kuris žino tuometinius šeimos tarpusavio santykius. Kokie santykiai buvo tarp sesers ir brolio? Koks jų vaizdavimas liaudies dainose bei pasakose? Taigi, šio referato tikslas - atskleisti ir parodyti kokie brolio ir sesers santykiai buvo anuomet, ir kokie yra dabar.

Platų liaudies dainų bei pasakų ciklą sudaro pasakos, dainos apie šeimos gyvenimą. Juose puikiai atsispindi santykiai ne tik tarp žmonos bei vyro, tačiau šie kūriniai išryškina ir brolio bei sesers tarpusavio santykius ir sutarimą. Tad visgi, kokie jie buvo? Ir kaip jie keitėsi augant vaikams?

Atsižvelgiant į liaudies dainų turinį, galime susidaryti įspūdį, kad santykiai ir tarpusavio sutarimas tarp šių veikėjų buvo nuoširdus ir švelnus, tai įrodo ir didelė gausa deminutyvų ir įsiasmeninimų: „Seserėle mano, balta lelijėle“.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (802 žodžiai)
  • Mokykla
  • Avgota
  • Brolių ir seserų santykiai lietuvių liaudies dainose
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Brolių ir seserų santykiai lietuvių liaudies dainose. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/broliu-ir-seseru-santykiai-lietuviu-liaudies-dainose.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 10:44
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo