Civilinio proceso konspektai (2)



Ypatingoji teisena-nagrinėjamos bylos nesant ginčui dėl teisės.
Ginčo teisena nagrinėjamos bylos, kylančios ir privatinės teisės normų reguliuojamų teisinių santykių [civilinės, darbo, šeimos ir kt.],iškeliamos pareiškiant ieškinį.
tai būdai, kuriais šios teisės normos reguliuoja teisinius santykius.
tai žinių apie civilinio proceso teisę (civilinio proceso teisės normas ir jų taikymą vykdant teisingumą, civilinio proceso teisinio reglamentavimo teoriją ir praktiką ir t .t. sistema
Civilinio proceso teisės šaltiniai, jų skirtymas;
Rekomendacija ir išvada - teisiškai neprivalomi Europos Sąjungos teisės aktai.
Principas – bendro pobūdžio idėja, veikianti visame procese. Norma – konkreti taisyklė, kuri veikia vienoje ar kitoje proceso stadijoje.
Lemia proceso modelį – pvz. Aktyvaus teisėjo principas (aktyviai dalyvauja, vadovauja procesui)
Padeda suprasti ryšį tarp atskirų teisės normų, pašalinti kolizijas
Bylinėjimosi išlaidos - ginčo šalių bylinėjimosi procese ieškovo, atsakovo, kitų dalyvaujančių byloje asmenų bei teismo patirtos išlaidos.
Rašytinio pasirengimo teisminiam nagrinėjimui pagrindas yra du paruošiamieji dokumentai:
Žodinė forma pasirenkama, jeigu teismas mano, kad bus geriau ir išsamiau pasirengta nagrinėti bylą bendraujant su šalimis ar jų atstovais tiesiogiai.
4) dėl neteisėtai atleisto, perkelto ar nušalinto darbuotojo grąžinimo į darbą.
1. Neribota (visiška) apeliacija- Tai pakartotinis ginčo ar jo dalies nagrinėjimas apeliacinės instancijos teisme apeliacinio skundo ribose, siekiant nustatyti ar ginčas pirmosios instancijos teisme išspręstas tinkamai tiek faktiniu, tiek teisiniu aspektu.
1. Išimtis – Absoliūtūs sprendimo negaliojimo pagrindai, Viešojo intereso apsauga; Ribos CPK 320 str.
2. Draudimas priimti sprendimą labiau nepalankų apeliantui nei pirmosios instancijos teismo sprendimas; Išimtis – skundžia abi šalys, Bylos grąžinimas nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui;
3. Draudimas apeliaciniame skunde reikšti naujus reikalavimus t.y. naujus materialinius teisinius reikalavimus nukreiptus į kitą proceso šalį;
4. Draudimas pateikti naujus įrodymus (tik ribotos apeliacijos metu).
Atskirų kategorijų bylų nagrinėjimo ypatumai (gausite dalį, ne visą ištisai); ?
Ypatingoji teisena: kada ji gali būti taikoma, kuo skiriasi nuo ginčo teisenos;
Ypatingoji teisena yra vienašalė ir neginčo teisena, kai teismas nagrinėja klausimą, nesusijusį su ginču dėl teisės ar asmens subjektinių teisių pažeidimų, tačiau sudaro sąlygas pareiškėjui realizuoti jo turimą teisę.
Ypatingosios teisenos bylose svarbus yra viešojo intereso aspektas –tai lemia inkvizicinį bylos nagrinėjimo modelį ir suteikia aktyvesnį, palyginus su ginčo teisena, vaidmenį teismui, kad jis galėtų geriau apsaugoti šalies interesus.
- Microsoft Word 38 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 10 puslapių (2817 žodžiai)
- Mokykla
- Ricardas
-