Darbo užmokesčio apskaita įmonėje


Darbo užmokesčio sąvoka ir struktūra. Darbo užmokesčio apskaita. Darbo užmokesčio apskaitos formos. Pagrindiniai darbo uzmokesčio organizavimo proncipai ir modeliai. Darbo laiko apskaita. Minimalus darbo užmokestis. Mokėjimas už darba. Darbo užmokesčio skaičiavimo taisyklės. Gyventojų pajamų mokestis. Įmokos socialiniam draudimui. Kiti išskaitymo iš darbo užmokesčio. Atostogos. Ligos pašalpa. “X” įmonės darbo užmokesčio apskaita. “X” įmonės apžvalga. Duomenys apie darbuotojų atlyginimus. Darbo užmokesčio apskaičiavimas. Darbo užmokesčio priskaitymo žiniaraštis. Sąskaitų korespondencija. Išvados. Naudota literatūra.

Darbo tikslas – išanalizuoti darbo užmokesčio apskaitos tvarkymą.

Darbo uždaviniai:

* antrojoje eilutėje nurodomas kenksmingomis, labai kenksmingomis arba pavojingomis sąlygomis dirbtas laikas;

* trečioje eilutėje žymimi neatvykimai į darbą ,kurie prilyginti darbo laikui.

Už darbo laiko režimo pažeidimus atsako vadovas.

Pasibaigus kiekvienam mėnesiui, remiantis įmonės visų darbuotojų faktiškai išdirbtu laiku, jiems skaičiuojamas darbo užmokestis.

Apskaičiavimai ir išskaitos iš darbo užmokesčio atsispindi darbo užmokesčio apskaitos žiniaraštyje.

Nuo apskaičiuoto darbo užmokesčio skaičiuojamos įmokos SODRAI 30,98%(moka įmonės, kurių veikloje nepasitaikė nelaimingų atsitikimų) bei 0,1% įmokos į Garantinį fondą, kuris sukurtas išmokėti bankrutuojančių įmonių darbuotojams uždirbtus atlyginimus.

Iš apskaičiuoto darbo užmokesčio privaloma išskaičiuoti:

Kitos išskaitos iš darbo užmokesčio gali būti daromos tik įstatymų nustatytais atvejais pagal vykdomuosius raštus.

Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarką nustato Vyriausybė.Darbo užmokestis už kasmetines atostogas apskaičiuojamas taip: vidutinio vienos darbo dienos (valandos) užmokesčio dydis dauginamas iš darbo dienų (valandų) skaičiaus darbuotojui suteiktų atostogų laikotarpiu.

prieš ligą turi ne trumpesnį kaip trijų mėnesių per paskutinius dvylika mėnesių ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą.

Tam, kad darbuotojas gautų ligos pašalpą iš „Sodros“ įmonės buhalteris užpildo ir jį patvirtina įmonės antspaudu gydymo įstaigos išduotą nedarbingumo pažymėjimą. Savo ruožtu darbuotojas privalo užpildyti nustatytos formos prašymą, kuriame nurodomas jo asmeninės sąskaitos banke numeris.

Įmonė „X“ užsiima kasečių spausdintuvams pardavimu, bei dėvėtų kasečių supirkimu bei jų pildymu. Dirba 7 darbuotojai.

„X“ įmonės darbo užmokesčio apskaitos tikslas – apskaityti samdomų darbuotojų teikiamas paslaugas ir jų darbo apmokėjimą.

Darbo užmokesčio apskaita įmonėje „X” yra vykdoma teisingai, laikantis nustatytų darbo užmokesčio apskaitos reikalavimų.

8. Mačernytė I.-Panomariovienė. Apmokėjimas už darbą ir jo užtikrinimas: mokomasis leidinys. V.: Lietuvos teisės universitetas.2002

12. Žvinklys J., Vabalas E. Įmonės ekonomika. Vilnius, 2001. 195p

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (5887 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ina
  • Darbo užmokesčio apskaita įmonėje
    8.8 - 4 balsai (-ų)
Darbo užmokesčio apskaita įmonėje. (2015 m. Birželio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokescio-apskaita-imoneje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 11 d. 03:45
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo