Darbuotojų sauga radiologinių tyrimų kabinetuose



Paveikslų sąrašas. Radiologija ir jos tyrimų rūšys. Pagrindinės radiologijos tyrimų rūšys. Darbuotojų saugos reikalavimai radiologinių tyrimų kabinetuose. Radiolignės įrangos reikalavimai. Darbuotojų sauga. Radiacinės saugos reikalavimai patalpoms.
Temos aktualumas: Šiuolaikinis pasaulis – labai pažangus ir išmanus, tačiau tas pažangumas ne visada yra nekenksmingas žmogui ar jo sveikatai. Šiuolaikinė medicina yra stipriai pažengusi į priekį paciento ir daktaro naudai, deja neretai susiduriama ir su išimtimis, tokiomis kaip radialoginiai tyrimai, kurie yra labai kenksmingi žmogui bei jo sveikatai, todėl labai svarbu žinoti ir domėtis darbuotojų sauga radiologinių tyrimų kabinetuose.
Tikslas: Atskleisti remiantis moksline literatūra darbuotojų sauga radiologinių tyrimų kabinetuose.
Uždaviniai: 1. Aprašyti radiologijos sąvoką ir aptarti radiologijos tyrimų rūšis.
Radiologija - šiuolaikinėmis technologijomis grindžiama medicinos diagnostikos ir gydymo sritis. Tai mokslas, kuris tiria radioaktyviuosius elementus, radioaktyvumą ir spinduliavimo energiją (jonizuojantysis spinduliavimas matuojamas dozimetrais), poveikį bei sąveika su žmogaus organizmu bei spinduliavimo panaudojimą gydymui ir diagnozei. Trumpiau tariant radiologija yra diagnostinis metodas medicinoje. Šiuolaikiniame pasaulyje beveik neberasime medicinos srities, kurioje netaikytų radiologijos metodikų, o kai kurioms medicinos disciplinoms, net būtinos radiologijos paslaugos.
Ultragasinė diagnostika\echoskopija - spindulinės diagnostikos metodas, kuris padeda greitai, be žalos pacientui įvertinti organų dydį, struktūra, padėtį, formą, kraujotaką, judesius bei patologinius pokyčius. Ultragarsinis tyrimas pagrįstas ultragarso bangos sklidimu minkštuosiuose audiniuose. Ultragarsinių tyrimų privalumai yra tokie, jog nenaudojami rentgeno spinduliai; nekenksmingas tyrimas; vaizdas gaunamas labai greitai; tyrimai saugūs; galima dažnai pakartoti. Trūkumai – gydytojai gali skirtingai įvertinti tą patį tyrimą.
Kompiuterinė tomografija - rentgeninis tyrimo metodas, kuris yra pagrįstas rentgeno spinduliuotės nevienodu sugėrimu audiniuose bei organuose. Skirtingai nei paprasto rentgeninio tyrimo metu, rentgeno spinduliuote paveikiama nedidelė organizmo sritis, o tik tam tikri organizmo sluoksniai. Privalumai, jog tuo pačiu metu galima matyti minkštuosius audinius, kaulus ir kraujagysles; neskausmingas; tyrimo metu gaunami detalūs vaizdai; gali būti atliktas turint implantuotų medicinos prietaisų. Trūkumai – šios spinduliuotės dozė prilygsta nuo 8 iki 12 mėnesių gaunamos spinduliuotės žmogui iš natūralios aplinkos; nerekomenduojama nėščioms moterims; maitinančios moterys po kompiuterinės tomografijos turėtų parą laiko nemaitinti.
- Microsoft Word 51 KB
- 2022 m.
- Lietuvių
- 10 puslapių (1710 žodžiai)
- Kolegija
- Andzelika
-