Dievų miškas - Žmogus prievartos pasaulyje


Zmogaus laikysena prievartos pasaulyje. Zmogus prievartos pasaulyje rasinys. Zmogus prievartos pasaulyje dievu miskas. Zmogaus kanciu kelias dievu miske. Zmogaus laikysena prievartos pasaulyje balys sruoga. Dievu miskas zmogus prievartos pasaulyje. Prievartos pasaulis. Kokia turi buti zmogaus laikysena prievartos pasaulyje. Kaip jauciasi zmogus prievartos pasaulyje. Balys sruoga zmogus prievartos pasaulyje.

Dievų miško rašinys apie žmogų prievartos pasaulyje.

Šiais laikais beveik visame pasaulyje yra gerbiamos žmogaus teisės, užkertamas kelias prievartai. Tačiau visai kitokia situacija buvo XXa. viduryje. Ketvirtajame dešimtmetyje vokietyvoje į valdžią atėjus Hitleriui prasidėjo masiniai žmonių suėmimai, suklęstėjo rasinė neapykanta, buvo pamintos žmogaus vertybės. Greitai Hitlerio valdžia išplito visoje Europoje. Norint išnaikinti valdžiai neįtinkančius žmones buvo sukurtos koncentracijos stovyklos. Į jas patekęs žmogus atsidurdavo prievartos pasaulyje, kur jam tekdavo priimti lagerio vertybes ,kad išgyventų.

Koncentracijos stovykla buvo laikino įkalinimo įstaiga, į kurią nacistinė valdžia siųsdavo žydus ir kitokius , jai neįtinkančius asmenis. Žmonėms buvo sakoma, kad ten jie vežami iki karo pabaigos, bet ten jie būdavo masiškai naikinami. Vienose jų žmonės būdavo suvaromi į dujų kameras ar kaip nors kitaip iš karto sunaikinami, o kitose jie buvo marinami po truputį: ,,Čia žmogų nukankindavo, čiulpte iščiulpdavo jo sveikatą, jo jėgas, versdavo jį mirti iš bado“(Balys Sruoga Raštai, t.5,p. 109).

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (744 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edvinas
  • Dievų miškas - Žmogus prievartos pasaulyje
    9.6 - 7 balsai (-ų)
Dievų miškas - Žmogus prievartos pasaulyje. (2012 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/dievu-miskas---zmogus-prievartos-pasaulyje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 23:53
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo