Distiliacija ir rektifikacija



Distiliacija ir rektifikacija. Distiliacija vandens garais.
Distiliacija – tai masės mainų procesas, kurio metu perskiriami skystų komponentų mišiniai, juos kaitinant iki virimo temperatūros, o gautus garus po to kondensuojant. Po perskyrimo gaunamas kondensatas ir likutis, kurių sudėtis skiriasi nuo pradinės mišinio sudėties.
Rektifikacijos proceso metu skystiems vienalyčiams (homogeniniams) mišiniams arba tirpalams suskirstyti į komponentus arba komponentų grupes naudojama daugkartinė garų mišinio ir skysčio mišinio tarpusavio sąveika. Daug kartų garinant ir kondensuojant garus praktiškai pradinis mišinys perskiriamas į grynus komponentus. Distiliuojant ši sąveika yra vienkartinė. Procesas gali vykti, kai skirtingos yra tirpalo komponentų virimo temperatūros arba kai mišinį sudarančių komponentų garų slėgis, esant tai pačiai temperatūrai, yra skirtingas. Todėl garų, o po to ir jų kondensato sudėtis nuo pradinio mišinio sudėties skirsis. Pavyzdžiui, virinant dviejų komponentų tirpalą, žemesnės virimo temperatūros tirpalas į garų fazę pereis greičiau, negu tas tirpalo komponentas, kurio virimo temperatūra yra aukštesnė.
Kondensavus šio tirpalo garus, gaunamas distiliatas, kuriame tirpalo, kurio ž v t koncentracija yra didesnė, nei ji buvo pradiniame tirpale. Virintuve likusiame tirpale ž v t skysčio koncentracija mažesnė, nei a v t skysčio.
- Microsoft Word 540 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 8 puslapiai (752 žodžiai)
- Universitetas
- Aiste
-