Emigracija referatas


Referatas apie emigracija. Emigracija kursinis. Referatas emigracija. Migracijos samprata. Emigrantai referatas. Referatas lietuviu emigracija. Emigracija samprata. Referatas migracija. Sociologijos referatas emigracija. Emigracija referatas.

Įvadas. Migracijos samprata. Migracijos rūšys ir tikslai. Emigracijos iš lietuvos raida. Emigracija atkūrus nepriklausomybę. Emigracijos priežastys. Tyrimo metodika. Tyrimo imties charakteristika. Emigracijoje praleistas laikas. Kalba – nekliūtis. Emigracijos priežastys. Išvados. Literatūra. Priedai.

Migracija – pakankamai aktuali tema dabartinėse ES šalyse, tiek naujokėse, tiek senosiose. ES išsiplėtus į senąsias nares plūstelėjo daugybė žmonių iš naujokių. Tuo tarpu naujosiose šalyse sparčiai mažėjo gyventojų skaičius - dauguma jaunimo ir darbingo amžiaus žmonių palieka savo šalis ir traukia ieškoti geresnio gyvenimo į tokias šalis kaip Airija, D. Britanija, Prancūzija ir Vokietija.

Lietuva – naujoji ES narė. Didelė dalis darbingo amžiaus gyventojų iš šios šalies išvyko dirbti į Airiją, D. Britaniją ar Vokietiją. Nors Vokietija – senoji bloko narė ir tuo pačiu daugiausia sulaukianti migrantų šalis. Tiesa, pastaraisiais metais vis daugiau užsieniečių, o taip pat ir lietuvių, vyksta į Airiją arba Londoną, kadangi ten palankesnės sąlygos, o D. Britanija nėra įsivedusi euro, taigi ten dirbti yra daug pelningiau.

Tyrimo objektas. Lietuvos piliečių gyvenančių D. Britanijoje nuomonė apie emigracija.

Tyrimo tikslas. Bus ištirtas Lietuvos gyventojų požiūris į emigrciją ir atskleistos pagrindinės emigravimo priežastys.

Tyrimo uždaviniai:

1.Aptarti migrcijos sampratą, jos rūšis ir tikslus.

2.Apžvelgti emigracijos raida po Nepriklausomybės atkūrimo.

3.Aptarti pagrindines priežastis, kurios skatina emigraciją.

Tyrimo metodas:

1.literatūros apžvalga

2.anketinė apklausa

  • Microsoft Word 129 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (2266 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernesta
  • Emigracija referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Emigracija referatas. (2012 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 05:58
×