Europos sąjungos teisės sistemos pagrindai


Europos sajungos pagrindu referatas. Es teisės sistemos pagrindai. Es teises referatas. "plieno zymejimas europos sajungoje". Referatai apie europos anglie sir plieno bendrijos sutarties tikslai. Europos sąjungos teisė kursinis. Sutartys lemusios es atsiradimą.

Įvadas. Sutartys lėmusios es atsiradimą. Europos anglių ir plieno bendrijos steigimo sutartis. M. Buvo įsteigtos dar. Bendrijos – europos ekonominė bendrija (eeb) ir europos atominės energetikos bendrija (eaeb). Romos sutartis – tai eeb sutartis. Europos atominės energetikos bendrijos steigimo sutartis (eaeb). Sujungimo sutartis. Es sutartis numato tokius tikslus. Kiti es tikslai. Es institucijos. Europos taryba. Europos parlamentas. Europos sąjungos taryba. Europos bendrijų komisija. Europos bendrijų teisingumo teismas. Auditorių rūmai. Ombudsmenas. Europos investicijų bankas. Ep nuolatiniai komitetai. Es teisės šaltiniai. Steigiamosios sutartys. Reglamentai. Direktyvos. Rekomendacijos ir nuomonės. Tarptautinės sutartys. Europos teisingumo teismo praktika. Bendrieji teisės principai. Lygybė (draudimas diskriminuoti). Solidarumas. Teisinis tikrumas. Teisėti lūkesčiai. Pagrindinės žmogaus teisės. Kiti teisės aktai. Es piliečio teisės. Lisabonos sutartis. Ką ji žada? Išvados. Literatūra.

Kalbant apie Europos Sąjungos teisės taikymo Lietuvoje ypatybes, svarbu pabrėžti, kad Europos Sąjungos (ES) teisės sistema yra savita, nes nesutampa nei su tarptautinės, ne su nacionalinės teisės sistemomis.

Ši ypatybė lemia tai, kad sprendžiant daugelį klausimų, susijusių su ES teisės viršenybės principu ir jos tiesioginiu taikymu nacionalinėse valstybių narių sistemose, taikomos specifinės taisyklės. Išskirtinė savybė – pačioje ES teisėje sprendžiamas jos santykis su nacionaline teise, todėl iškilus neaiškumams dėl to, ar turi būti taikoma nacionalinės teisės normos ar ES teisės aktų nuostatos, atsakymo reikia ieškoti ES teisės aktų turinyje.

Be to, nors ES teisė tampa nacionalinės teisės dalimi, negalima teigti, kad ji savaime sutampa su nacionaline teise. Tai lemia aplinkybės, jog šias teisės sistemas kuria skirtingi subjektai. Ir tik šie subjektai gali pakeisti savo kuriamos teisės nuostatas.

Taigi ES institucijų priimamų teisės aktų negali keisti ar pildyti paskirų valstybių narių įstatymų leidybos ar kitos valdymo institucijos. Be to, nors nacionalinėms teisminėms institucijoms ir suteikiama teisė aiškinti ES teisės normas, galutinis ir neskundžiamas ES teisės aiškinimas priklauso Europos Teisingumo Teismui (ETT). [9]

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (4289 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aura
  • Europos sąjungos teisės sistemos pagrindai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Europos sąjungos teisės sistemos pagrindai. (2012 m.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-teises-sistemos-pagrindai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 23:12
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo