Fizinis parengimas



Sudaryti asmeninę aerobinės treniruotės programą (krūvio apividutinio fizinio aktyvumo pratybos, 3-4 pratimai per savaitę, kurių trukmė 1-1,5val. (pulso dažnis 15treniruotės tikslas- kelti fizinį darbingumą ir įvairių organizmo sistemų funkcinį pajėgumą. Treniruotės poveikį organizmui apsprendžia dalykai.
Treniruotės apimtis (visuma visų pratimų darytų per treniruotę ir atstatomosios priemonės po treniruotės (mineral. Druskos, vitamin. , sauna, masažas, baseinas; treniruotės krūvis, matuojamas laiku, m ir km, kg ir t, varžybų skaičiumi); .
Treniruotės intensyvumas- pratimų atlikimo kiekis per laiko vienetą. Intensyvumas nustatomas ir reguliuojamas pulso dažniu (pulsmums labiausiai tinka trečias. Pervargimo požymiai: blogas apetitas, nemiga. Persitreniravus paaštrėja tie patys požymiai ir da fizinės ypatybės: jėga, greitumas, lankstumas, vikrumas ir ištvermė. Fizinio rengimo priemonėmis vadinamos visos sporto šakostechninis rengimas. Jo uždavinys- įvaldyti pasirinktos sporto šakos techniką ir nuolat ją tobulinti.
Taktinis rengimas. Tikslas- pasiruošimas varžyboms. Taktika –tai mokėjimas pasinaudoti: savo fizinėmis savybėmis, technikos įgūdžiais, aplinkos sąlygomis, mokėti paskirstyti savo jėgas, pasinaudoti varžovų klaidomis. Taktika gali būti: pasyvi-leisti varžovui rodyti aktyvumą; aktyvi- priverspsichologinis rengimas. Jo užduotis- stiprios valios, griežtos disciplinos, ryžto, drąsos, savitvardos, mąstymo, at 1) maksimalių pastangų metodas- dirbama su ~90% svoriu nuo rekordinio, 5-6 serijos, 1-3 bandymai, poilsis tarp serijų 4-8 min. Tokie pratimai mažai didina raumenų masę.
2) pasikartojančių pastangų metodas- dirbama su 30-70% svoriu nuo rekordinio, 3-6 serijos , poilsis 2-4 min. , Dirbti kol pajėgi. Tokie pratimai didina ir raumenų masę. Efektyviausi yra tie svoriai, su kuriais galima atlikti 7-12 bandymų.
3) izometrinis (statinis) metodas- raumenys įtempiami apie 4-6 sek. , ilsimasi 30-60 sek. 4-6 serijos.
Jėgos ugdymo priemonės: pratimai su hanteliais, štanga, su kitais svarmenimis, šuoliukai, pritūpimai (imt nervinių centrų paslankumas (impulso greitis iš centrinės nervų sistemos). Greitumo ugdymo priemonės: pagreitėjimai (krepšinis, rankinis, lauko tsveikata- tai daugiau negu laisvė susirgti, laisvė nekentėti skausmų, laisvė per anksti nemirti. Sveikata- tai optimalios fizinės, psichinės ir socialinės f-jos, bei gera savijauta. Šis norminis apibrėžimas yra diskutuotinas žalingas aplinkos poveikis vardiklį, galime tikėtis geresnės sveikatos.
- Microsoft Word 18 KB
- 2010 m.
- 8 puslapiai (2769 žodžiai)
-