Sveikata ir fizinis aktyvumas konspektas


Sveikata ir fizinis aktyvumas žmogaus genezė. Fizinis pajėgumas fizinis išsivystymas fizinis aktyvumas Fizinis pajėgumas. Fizinis išsivystymas. Fizinis aktyvumas.

Mūsų rūšis biologinėje arenoje pasirodė palyginti nesenai. Krabų ir ryklių fosilijos datuojamos daugiau kaip 100 milijonų metų, o hominedai – beždžionės, kurios vaikščiojo stačiomis – prieš 5 milijonus metų. Mūsų gentis HOMO atsirado dar vėliau, prieš 23 milijonus metų, tuo metu pasirodė pirmieji dideles smegenis turintys hominidai, kurie gaminosi akmeninius įrankius (homohabilis) bei jų palikuonys homorrectus (stačias žmogus). Hominidai, turintys dar didesnes smegenis ir dar labiau panašesni į mus, atsirado maždaug prieš 5 šimtus tūkrtančių metų, bet jie dar nepriklausė mūsų rūšiai.

Mūsų rūšies žmogų atrado Ričardas Lytis, Kikišo vietovėje prie Olo upės Pietų Etiopijoje 1967 m. Homo sapiens pasirodė maždaug prieš 195 tūkstančius metų Rytų ir Šiaurės Afrikoje. Žmonių populiacija iš Šiaurės Afrikos geografiškai plito į artimuosius rytus, nes čia vyravo panašus klimatas, augalija ir gyvūnija. Maždaug prieš 70 tūkstančių metų visa žmonių populiacija sudarė vos daugiau kaip 2000 žmonių. Maždaug apie 60 tūkstantuosius metus žmonių skaičius ėmė augti.

Žmonės ėmė sėsliai gyventi, užsiimti žemdirbyste.

Fizinis pajėgumas – su sveikata susijusių fizinį pajėgumą galime suvokti kaip gebėjimų derinį, kurį sudaro individualūs ypatumai ir funkcinės galimybės. Fizinis pajėgumas – tai gebėjimas patenkinamai atlikti fizinį darbą. Jis susijęs su funkcinėmis galimybėmis atlikti kasdienes užduotis nepervargstant. Todėl geras fizinis aktyvumas yra gyvenimo džiaugsmo ir gerovės dalis.

Morfologija – atskirų kūno dalių matmenys.

*Per dieną maždaug apie 5000 aktyvių judesių.

Pagrindinis fizinių galimybių rodiklis – širdies susitraukimo dažnis (pulsas per minutę) [15 sek X 10].

  • Sveikata Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1490 žodžiai)
  • Skaistė
  • Sveikata ir fizinis aktyvumas konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Sveikata ir fizinis aktyvumas konspektas. (2015 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikata-ir-fizinis-aktyvumas-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 11:49
×